AAA

Złoto Piotra Żyły i brąz Tomasza Pilcha na Letnich Mistrzostwach Polski

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI Piotr Żyła, letnie skoki narciarskie, mistrzostwa w skokach, Dawid Kubacki, tomasz pilch
W czwartek 28 października na Średniej Krokwi w Zakopanem zostały rozegrane pierwsze zawody Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich na igielicie kobiet i mężczyzn.

Dwa najdłuższe skoki oddał mistrz świata z Oberstdorfu Piotr Żyła i tym samym zdobył złoty medal. Srebro wywalczył Klemens Murańka, a zaś na trzecim stopniu podium stanęli Dawid KubackiTomasz Pilch, zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Na 11 pozycji zawody ukończył kolejny zawodnik WSS Paweł Wąsek, natomiast pozostali reprezentanci wiślańskiego klubu zajęli miejsca:
49. Gabriel Kukuczka

W rywalizacji kobiet złoty medal Letnich Mistrzostw Polski wywalczyła Kamila Karpiel, zaś srebrną medalistką została Nicole Konderla, obecnie reprezentująca KS AZS AWF Katowice, a niegdyś wychowanka WSS Wisła. Brązowy medal  zdobyła Kinga Rajda. W zawodach wzięły udział również Natalia Łupieżowiec (msc. 15) i Paulina Cieślar (msc. 16) zawodniczki Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Źródło: UM w Wiśle