Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

Złamania kości, urazy głowy, ukąszenie przez żmiję! Pracowity tydzień GOPR-owców

Skocz w Beskidy
TAGI interwencje gopr, gopr beskidy, wypadki w górach
W minionym tygodniu na terenie działania Grupy Beskidzkiej GOPR ratownicy interweniowali w 23 wypadkach,przy czym aż 18 razy w weekend.

Na pomoc wyruszali dyżurni z Centralnej Stacji Ratunkowej, Markowych Szczawin, Hali Skrzyczeńskiej, Leskowca, Przysłopu pod Baranią Górą oraz ratownicy biorący udział w wyprawach poszukiwawczych.

Doszło do kilku poważnych wypadków turystycznych, m.in.: ukąszenie przez żmiję 12-letniego dziecka na szlaku pomiędzy Dębowcem a Szyndzielnią, uraz głowy 5-latka w rej. Hali Skrzyczeńskiej oraz bolesne złamanie kości podudzia u turystki schodzącej z Kołowrotu w stronę dolnej stacji Kolei Linowej Szyndzielnia.
czytamy na facebooku GOPR Beskidy

Ponadto, ratownicy wyjeżdżali do kilkunastu wypadków rowerowych, w tym do urazu klatki piersiowej rowerzysty na trasie RockNRolla, otwartego złamania kończyny górnej na trasie SahAira czy urazu wielonarządowego pod Baranią Górą. 

Prowadzili również 3 wyprawy ratunkowo-poszukiwawcze, w których wzięło udział ponad 100 osób: zaginięcie w rej. Skawicy (szczegóły w niedawnym poście), Babiej Góry oraz Gomułki (rejon Zwardonia). Wszystkie zakończyły się odnalezieniem w terenie zabudowanym. Żadna z poszukiwanych osób nie miała ze sobą telefonu komórkowego, dlatego GOPR apeluje: wybierając się w góry, zadbajcie o niezbędne wyposażenie Waszego plecaka!

Źródło: facebook.com/grupabeskidzkagopr


Komentarze