Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

Za nami festiwal Happy Bike Beskidy

Skocz w Beskidy
Bielsko-Biała
TAGI Happy Bike Beskidy, dirty jumping, festiwal rowerowy, wydarzenia w bielsku-białej
fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Weekend na bielskich Błoniach upłynął pod znakiem imprez rowerowych. W ramach pierwsze edycji Happy Bike Beskidy przygotowano - pokazy, warsztaty dla dzieci, szkolenia, zawody, targi i testy sprzętu rowerowego, koncerty. Główną atrakcją festiwalu były pokazy dirty jumpingu, w których wzięli udział najlepsi polscy zawodnicy.

25 i 26 czerwca odbył się w Bielsku-Białej Happy Bike Beskidy - pierwsza edycja beskidzkiego festiwalu rowerowego. Szczególnym zainteresowaniem widzów cieszyły się pokazy dirty jumpingu. Dawid Godziek - jeden z najlepszych na świecie zawodników slopstyle MTB, złoty medalista x games, uczestnik Pucharu Świata FMB World Tour, który jest obecnie jedną z ikon rowerowego freestylu na świecie - wspólnie z Kamilem Kobędzowskim ze światowej czołówki w konkurencji MTB stunt oraz kolegami wykonywali zapierające w piersiach ewolucje na wysokości około 6 m na ziemią.

– Takie ewolucje, jakie dzisiaj wykonują zawodnicy, wymagają dużo treningów i warto ich podziwiać, pamiętając o bezpiecznym korzystaniu z rowerów. Sam dużo jeżdżę na rowerze, a od lat w regionie uchodzimy za centrum rowerowe. To tutaj przyjeżdżają z całej Polski zawodnicy, aby pojeździć na profesjonalnych trasach. Rozwijamy też ścieżki rowerowe, gdyż nasi mieszkańcy bardzo chętnie z nich korzystają - nie tylko w celach rekreacyjnych, ale również traktują rower jako środek komunikacji. Taka impreza jest po to, aby pokazać nasze wszystkie walor i promować bezpieczeństwo jazdy na rowerze, czego nigdy za wiele - mówił prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, wręczając najmłodszym rowerzystom dyplomy i nagrody.

Formuła Happy Bike Beskidy zakłada połączenie sportu, rekreacji i zabawy. W jej programie znalazły się koncerty, warsztaty dla dzieci, szkolenia, zawody oraz targi i testy sprzętu rowerowego.

– Błonia to wspaniałe miejsca, gdzie można wypoczywać i uprawiać sport. Dlatego zaprosiliśmy wszystkich miłośników jednośladów właśnie w to miejsce. Bielsko-Biała słynie ze turystyki rowerowej i my chcemy to promować, pokazując, jakie mamy zaplecze techniczne. Taki festiwal, jak nasz, nie jest przeznaczony tylko dla sportowców, ale dla wszystkich. Zazwyczaj, gdy odbywają się zawody, to zawodnicy podczas rywalizacji się bawią, a kibice mogą co najwyżej podziwiać ich z daleka. Natomiast ta impreza został tak przygotowana, aby uczestniczyć mógł w niej każdy. Gdyż to nie tylko święto rowerowa, ale show i zabawa, w których udział może wziąć każdy - mówiła organizatorka Happy Bike Beskidy Anna Kowalczyk.

Jedną z atrakcji festiwalu Happy Bike Beskidy były pokazy dirt jumping & fire show. Przygotowano też targi i testy sprzętu rowerowego z profesjonalistami, a także szkolenia rowerowe - enduro, pumptrack, technika jazdy dla najmłodszych, nauka serwisowania – oraz zawody na pumptracku. 

 

Źródło: UM Belsko-Biała