Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Za nami Bike Atelier MTB Maraton w Wiśle

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI Bike Atelier MTB Maraton, wydarzenia w Wiśle
fot. UM Wisła
W niedzielę 12 czerwca miasto Wisła stało się areną rowerowych zmagań dla niemalże 600. uczestników i uczestniczek z całej Polski, jak również z zagranicy. Z pewnością atutem tej edycji była piękna pogoda.

To już trzecia edycja Bike Atelier MTB Maraton organizowana w Wiśle. Po ubiegłorocznych zawodach, które zostały okrzykniete najbardziej wymagającymi w całym cyklu, duża liczba przewyższeń oraz urozmaicone profile tras nie zniechęciły zawodników do rywalizacji na Beskidzkich szlakach. 

Maraton organizowany w Wiśle jest częścią cyklu, który w tym roku obejmuje aż 11 edycji. Zaplanowano zarówno beskidzkie szlaki, jak i szybkie – nieco bardziej szutrowe edycje.

MTB bez gór? To nie może się udać! Dlatego też chętnie zaglądamy w Beskidy i co roku w naszym kalendarzu nie brakuje takich właśnie typowo górskich edycji. One z założenia są najcięższe dla zawodników, bo przecież trudno znaleźć tu płaskie fragmenty, ale za to właśnie kocha się kolarstwo górskie”

mówił ROMAN MATYSIK Z BIKE ATELIER MTB MARATONU.

Idea maratonów jest prosta – chodzi o to, by na starcie mogli pojawić się zarówno mocni zawodnicy dla których ściganie to sposób na życie, jak i amatorzy. Ci pierwsi mogą się wykazać na najbardziej wymagających dystansach, a z kolei amatorzy mogą rywalizować w tym samym wydarzeniu, co kolarze z licencjami.

Z naszej perspektywy ta forma, nie tylko sportu, ale też rozrywki z roku na rok zyskuje na popularności. A uczestnicy oczekują coraz bardziej wymagających tras. Wisła daje nam więc ogromne możliwości, żeby się sprawdzić, pościągać na trudnych technicznie trasach, a takim małym bonusem są piękne widoki, które jak zawsze towarzyszą górskim maratonom”

DODAł.

Źródło: UM Wisła