Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
24 °C
AAA

XVII Rajd ku źródłom Wisły za nami

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI Rajd Narciarsko - Pieszy "Ku źródłom Wisły", wydarzenia w Wiśle, rajd w wiśle
fot. UM Wisła
W ostatnią sobotę 6 listopada br. przy pięknej, jesiennej pogodzie udało się zorganizować (kilkakrotnie już przekładany ze względu na obostrzenia Covid 19) XVII Rajd Narciarsko - Pieszy "Ku źródłom Wisły".

Niestety ze względu na pandemię nie dotarli z zagranicy wieloletni współorganizatorzy tej imprezy z Klubu Słowackich Turystów z Czadki - Słowacja,  Klubu Czeskich Turystów z Trzyńca - Czechy, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Sportowego w Republice Czeskiej "Beskid Śląsk"i z Czeskiego Cieszyna.

Nie mniej nie zawiedli reprezentanci z polskich Oddziałów PTTK z okolicy.

Trasy Rajdu prowadziły z Kubalonki przez Kozińce i Gronik, z Nowej Osady przez Cieńków (przez częściowo odnowiony Szlak Habsburgów) i Malinki Spółdzielni przez Smerekowiec, Trzy Kopce Wiślańskie do Jonidła, gdzie w gościnnych progach "Dworku nad Wisłą", odbyło się uroczyste zakończenie imprezy.

Na mecie Rajdu na wędrowców czekał pożywny żurek i herbatka z malinami oraz okazja do pośpiewania w konkursie na piosenkę turystyczną i młócenie orzechów góralskim cepem. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy button, materiały promocyjne i drobne upominki, a laureaci dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Zwycięzcami Rajdu okazały się "KRETY" ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Ustronia (42 osoby), Drużyna PTTK z Bielska-Białej, "Górołazy" z PTT Bielska-Białej, Koło Grodzkie PTTK ze Skoczowa i "Turyści" ze Szkoły nr 3 z Pszczyny. Silne grupy stanowili "Twardziele" z PTTK Cieszyn, "Smykule" z Jurzykowa, "Młodzież Starsza" z Ustronia, "Bajorki Trzy" z Żor, "Pomorzanie z Ustki, "Mustangi" z Malinki . Od lat wędruje z nami też Pan Stan Pawlik z Cieszyna i Artur Waszut z Istebnej.

Komandorem Rajdu był przewodnik beskidzki Zbigniew Wrzecionko we współpracy z Tadeuszem Leżańskim, Janem Jurczyńskim i Mariolą Kukuczką. Metę organizowały Ania Pilch, Grażyna Pruska i wolontariusze Nikola i Kacper. Nagrody i upominki wręczała Pani Izabela Rudzińska - Prezes Zarządu Oddziału PTTK Wisła.

Specjalne podziękowanie, pasterską Palicę, kwiaty i dyplom otrzymał wieloletni organizator i Komandor Rajdu Pan Gustaw Czyż oraz jego małżonka Pani Ania, która przez lata prowadziła biuro Rajdu.

W rajdzie uczestniczyło ponad 140 osób i mamy nadzieję, że w przyszłorocznym, planowanym na 25 marca 2022 r. XVIII Międzynarodowym Rajdzie Narciarsko-Pieszym "Ku źródłom Wisły"  będzie nas znacznie więcej”

piszą organizatorzy rajdu. 

Źródło: UM Wisła


Komentarze