Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Wydano przewodnik Beskidzkie Wędrówki

Skocz w Beskidy
TAGI Beskidy, Skocz w Beskidy
fot. Stowarzyszenie Region Beskidy/UM BB
Zdobyciem najwyższego szczytu pasma Beskidu Morawsko-Śląskiego - Łysej Góry - zakończył się projekt Beskidzkie Wędrówki, realizowany przez bielskie starostwo. Taka jednodniowa wycieczka może być ciekawą propozycją choćby na najbliższy słoneczny weekend.

W ramach polsko-czeskiego projektu, oprócz wizyt studyjnych, wydano przewodnik Beskidzkie Wędrówki. Wydawnictwo w językach polskim i czeskim jest dostępne w biurach podróży, ośrodkach promocji oraz informacji turystycznych na pograniczu polsko-czeskim.

W projekcie uczestniczyli ludzie zajmujący się na co dzień turystyką, którzy zachęcają do odwiedzenia tego regionu. Propozycje jedno - lub kilkudniowych wycieczek po Beskidach znalazły się w wydanym w ramach projektu przewodniku

– mówi Magdalena Więzik, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.

Łysa Góra jest wyższa od naszego Skrzycznego - ma 1323 m, ale bardzo przyjemnie się na nią wchodzi. A to tylko godzina jazdy autem z Bielska-Białej. Wypad w góry można połączyć ze zwiedzaniem Frydlantu nad Ostrawicą. 10-tysięczne miasteczko było w tym projekcie czeskim partnerem powiatu bielskiego. Warto odwiedzić tam fabrykę emalii artystycznej i neoromańską kaplicę klasztoru, w którym obecnie mieści się centrum usług socjalnych.

 - Urokliwe miejsce, które może być bazą wypadową w Beskidy – mówi o mieście Marcin Filip ze Stowarzyszenia Region Beskidy, jeden z uczestników wizyty studyjnej w Czechach.

 

źródło: UM Bielsko-Biała