Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
26 °C
AAA

WOŚP w Wiśle nadchodzi dużymi krokami

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI wośp w wiśle, wydarzenia w Wiśle, chodzimy dla wośp
Koncerty, warsztaty, animacje, wyzwania sportowe – to wszystko w czasie 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Wiśle. Można powiedzieć, że Orkiestra w Perle Beskidów już trwa – z Wiślańskiego Centrum Kultury nadaje Studio WOŚP, a mieszkańcy Wisły biorą udział w wyzwaniu „Chodzimy dla WOŚP”.

Od poniedziałku 24 stycznia w Wiśle trwa wyzwanie „Chodzimy dla WOŚP”, w którym mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Wyzwanie jest bardzo proste – wystarczy wyjść na spacer, pobiegać, pójść na biegówki albo skitury i zarejestrować swoją aktywność w jednej z popularnych aplikacji, śledzących dystans i trasę. Zrzut z ekranu, potwierdzający dystans, trzeba wysłać w wiadomości na facebookowym profilu Wiślańskiego Centrum Kultury albo na maila echo@wisla.pl  My codziennie liczymy kilometry, które udało się wychodzić w ramach akcji, a nasi sponsorzy – Ośrodek Narciarski Skolnity i Pizzeria Tutto przekażą złotówkę za każdy kilometr. W ten prosty sposób zamieniamy kilometry na złotówki”

tłumaczy Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Akcja rozpoczęła się w poniedziałek, 24 stycznia i potrwa do niedzieli 30 stycznia. Pierwszego dnia uczestnicy akcji przeszli ponad 140 kilometrów, ale jak sami twierdzą – dopiero się rozgrzewają.

Akcja swój finał będzie miała także w dzień finału 30. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się na wiślańskim rynku. Tam odbędzie się sztafeta „na krótkim dystansie” – a dzięki sponsorom za każdy kilometr sztafety konto WOŚP zasili 10 złotych.

W niedzielę na Placu Hoffa czeka nas zresztą mnóstwo atrakcji. Od godziny 12:00 rozpoczną się występy na wiślańskiej scenie, zagrają m.in. Kapela Wisła, Dawid Fly, Kapela Góralska Haja, Patryk Demkowski i zespół Rockodyl, nie zabraknie też zabawy z DJ-em, będą animacje dla dzieci z Fundacją Jest Bosko i oczywiście licytacje.

Wiślanie i turyści przywitają też uczestników Rowerowego Maratonu Wisła 1200 a o 20:00 w Wiśle zabłyśnie Światełko do nieba – na Placu Hoffa wystąpi teatr ognia Nam Tara. Atrakcji na rynku będzie zresztą znacznie więcej, około godziny 12:00 odbędzie się chociażby pokaz sprzętu pożarniczego, a uczestnicy wiślańskiego WOŚP będą mogli posilić się pyszną zupą.

Na profilu Wiślańskiego Centrum Kultury (tutaj >> www.facebook.com/WCKWisla) można poznać więcej szczegółów dotyczących finału WOŚP w Wiśle – w środę i piątek będzie nadawało wirtualne Studio WOŚP, które na żywo będzie się łączyło także w dzień wielkiego finału.


Komentarze