Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

Wielkie święto motoryzacji po raz trzeci w Wiśle!-konferencja prasowa

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI GT Festiwal, wydarzenia w Wiśle
Przed nami GT Festiwal – trzecia edycja dużego wydarzenia motoryzacyjnego w Wiśle. Tegoroczny zlot fanów motoryzacji odbędzie się w dniach 17-18 września. Dziś odbyła się konferencja prasowa prezentująca założenia nadchodzącego święta i największe jego atrakcje.

Marek Bujok, przedstawiciel organizatora, czyli GT Moto przedstawił strefy, na jakie w tym roku Wisła zostanie podzielona.

Tradycyjnie już sercem festiwalu będzie rynek i przylegający do niego park, gdzie pojawią się auta po tuningu, motocykle czy supercar i załogi rally. Tam też stanie scena główna i rampa dla uczestników oraz rozgrane zostaną konkurencje konkursowe, m.in. zawody limbom, car audio czy na najgłośniejszy wydech.

- Szykujemy też niespodziankę dla uczestników w postaci pokazowych przejazdów bolidu Formuły 4 oraz testowe przejazdy uczestników, na odcinku, którym dwa tygodnie później pojadą zawodnicy Rajdu Wisły – tłumaczy Marek Bujok.

Nie zabraknie uwielbianych przez publiczność pokazów driftu na parkingu koło ronda w Jaworniku, czy zawodów off-roadowych w ramach Śląskiej Ligi Terenowej na Moto Parku Wisła.

Jak co roku podczas GT Festiwalu jest do wygrania wspaniała nagroda główna ufundowana przez GT Workshop. Po samochodzie rajdowym i zeszłorocznym samochodzie do driftu, nadszedł czas na szkolenie i jazdę bolidem F1 po Silesia Ring. Każdy może wziąć udział w konkursie i wygrać nagrodę główną. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań związanych z motoryzacją i zebrać pieczątki z różnych stref festiwalu.

Głos zabrała też Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektorka Wiślańskiego Centrum Kultury, które jest partnerem festiwalu.

- Imprezy kulturalne i sportowe przeplatają się w Wiśle od zawsze, stąd po emocjach rajdowych chcielibyśmy zaprosić wszystkich do amfiteatru im. S. Hadyny, gdzie w sobotę o 18:00 zagra Gromee. – wyjaśnia Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

Koncert będzie biletowany, a koszt wejściówek to 20,00 zł. Bilety do nabycia przez serwis kupbilet.pl.

W konferencji udział wziął także burmistrz Wisły Tomasz Bujok, który dziękował organizatorom i partnerom za zaangażowanie w rozwój wydarzenia oraz cieszył się, że kolejny GT Festiwal znów odbywa się w „Perle Beskidów”.

- Wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz naszych posezonowych wydarzeń. Wiem, z doświadczenia poprzednich lat, że każdy fan motoryzacji znajdzie tu coś interesującego dla siebie – dodał Tomasz Bujok.

Aneta Legierska, pełnomocnik marszałka województwa śląskiego, który to patronuje i wspiera GT Festiwal od początku, nawiązała do dobrej współpracy władz wojewódzkich z miastem Wisła.

- Wspieramy duże i interesujące wydarzenia w Wiśle regularnie. Wcześniej Tydzień Kultury Beskidzkiej, teraz Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Biegu na Skocznię i GT Festiwal, a za niedługo Rajd Wisły. W Wiśle odbędzie się też ponownie inauguracja sezonu zimowego dla całego województwa. Lada dzień odbędzie się także podpisanie listu intencyjnego na utworzenie nowego miejsca na mapie wojewódzkich instytucji kultury – Domu Jerzego Pilcha – poinformowała Aneta Legierska.

Wszystkie bieżące informacje na temat GT Festiwalu znaleźć można na festiwalowych kanałach w mediach społecznościowych oraz na stronie https://gtfestiwal.pl/