Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Wielka gratka dla fanów motoryzacji! GT Festiwal w Wiśle!

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI GT Festiwal, wydarzenia w Wiśle, koncert patrycji markowskiej, Beskidzki Festiwal Podróżników, Moto Park Wisła
W najbliższy weekend (25-26 września) prawdziwą stolicą motoryzacji stanie się Wisła! W Perle Beskidów w sobotę i niedzielę odbędzie się druga edycja GT Festiwalu, na którą zjadą wystawcy z całej Polski.

Miasto podzielone zostało na 9 stref, aby ruch zwiedzających rozłożyć na różne obszary. Będą to strefy tuningu, rally, off-road, klasyków, supercar, driftu, pojazdów elektrycznych, militarnych czy motocykli.

Sercem festiwalu będzie rynek wraz z deptakiem i przylegającym parkiem, gdzie będzie działo się najwięcej. Jednak warto też wybrać się do Moto Parku Wisła, gdzie chętnych wozić będzie off-roadowe taxi, czy na odcinek na ulicy Kamiennej, gdyż tam będą zawody rally sprint.  Na pewno ciekawie będzie też na parkingu przed parkiem handlowym na wjeździe do miasta odbywać będą się pokazy driftu”

zachęca Marek Bujok, prezes GT Moto – głównego organizatora wydarzenia.

W strefie militarnej, zlokalizowanej na górnej stacji Kolei Linowej Skolnity, pojawi się czołg, z możliwością przejażdżki dla chętnych. Natomiast pomiędzy Moto Parkiem Wisła a Skolnitym odbywać się będą widokowe loty helikopterem.

Niewątpliwą atrakcją jest główna nagroda festiwalu, czyli profesjonalnie przygotowany driftowy samochód BMW! Aby go zdobyć, trzeba w biurze zawodów mieszczącym się w Browarze Wisła pobrać specjalną kartę, na którą uczestnicy muszą skompletować pieczątki ze wszystkich stref oraz odpowiedzieć na kilka pytań.

Pytania nie są łatwe, ale myślę, że przy odrobinie szczęścia i znajomości internetu będzie można te informacje zdobyć. Specjalna kapituła będzie sprawdzała poprawność odpowiedzi, a główna nagroda zostanie wręczona na scenie na koniec festiwalu”

dodaje Marek Bujok.

Wydarzenie jest bezpłatne i ogólnodostępne dla każdego! Organizatorzy nie zapomnieli o atrakcjach dla dzieci, które będą mogły samodzielnie pomalować jeden z samochodów, a także wspólnie zniszczyć inny z pojazdów w Parku Kopczyńskiego.

Dodatkowo dla wszystkich miłośników dobrej muzyki przygotowano koncert Patrycji Markowskiej, który w sobotę o godzinie 19:00 rozpocznie się w wiślańskim amfiteatrze.

Wciąż jeszcze dostępne są bilety! Można je kupić poprzez serwis internetowy kupbilecik.pl lub bezpośrednio u nas i w informacji turystycznej, jak również w miarę dostępności w dniu koncertu przed amfiteatrem. Koszt to 40 zł, przy czym seniorzy powyżej 60 roku życia oraz osoby posiadające Wiślańską Kartę Mieszkańca zapłacą połowę tej ceny, a dzieci do lat 8 wchodzą bezpłatnie”

zachęca Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

GT Festiwal odbywa się pod patronatem Tomasza Bujoka – burmistrza Wisły oraz Jakuba Chełstowskiego – Marszałka Województwa Śląskiego.

Wszelkie informacje wraz z harmonogramem znajdują się na stronie www.gtfestiwal.pl


Komentarze