Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
18 °C
AAA

Weekend ze skokami w Wiśle za nami. Ceremonia wręczenia numerów startowych [FOTO]

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI skoki w wiśle, letnie skoki narciarskie, Adam Małysz, Piotr Żyła, wydarzenia w Wiśle
To był prawdziwie sportowy weekend w Wiśle! Po raz kolejny skocznia w Malince stała się areną zmagań inauguracyjnych konkursów skoków narciarskich cyklu FIS Grand Prix.

Do Wisły zjechali przedstawiciele 15 państw: Austrii, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Japonii, Kazachstanu, Niemiec, Norwegii, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Ukrainy. 

W rozpoczynający sezon weekend zaplanowano dwa konkursy indywidualne kobiet i dwa mężczyzn.  Skakanie rozpoczęło się już w piątek od prologu pań i kwalifikacji panów.

Co ważne dla kibiców, po pandemicznej przerwie udało się zorganizować w amfiteatrze ceremonię rozdania numerów startowych najlepszej dziesiątce piątkowych zmagań. W centrum miasta pojawiły się zarówno skoczkinie, jak i skoczkowie. Kibice zdecydowanie dopisali i amfiteatr był wypełniony po brzegi.

Numery startowe wręczali wspólnie burmistrz Tomasz Bujok i owacyjnie przyjęty nowy prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz.

Kibice entuzjastycznie przyjęli wszystkich zawodników, ale szczególne powody do radości mieli z faktu, że w najlepszej dziesiątce kwalifikacji mężczyzn znalazło się aż siedmiu Polaków, więc mieli okazję na żywo zobaczyć Jakuba Wolnego, Pawła Wąska, Macieja Kota, Kamila Stocha, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego i zwycięzcę piątkowej rywalizacji – Piotra Żyłę.

W prologu pań zwyciężyła Austriaczka Marita Kramer przed Słowenką Ursą Bogataj i Francuzką Josephine Pagnier, które również, wraz z pozostałymi zawodniczkami z najlepszej dziesiątki, pojawiły się w amfiteatrze.

Sportowcy byli tego dnia najważniejsi, ale nie zabrakło też części artystycznej. Oczekiwanie na zawodników umilała wszystkim góralska kapela Horuk z Wisły, zaś po ceremonii znane hity grał zespół Tacjana Band.

Spotkania ze skoczkami są tradycją wiślańskich zawodów – zarówno w edycji letniej, jak i zimowej.