Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
18 °C
AAA

W Wiśle biegali śladami niedźwiadka!

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI bieg, Wisła
W niedzielę 6 czerwca po raz drugi odbył się Bieg Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka. Piękna pogoda sprzyjała zawodom, gdyż na starcie imprezy stanęło 129 uczestników w wieku od dwóch do trzynastu lat.

- Jest to o 11 uczestników więcej niż w poprzedniej edycji! Młodzi zawodnicy mieli do pokonania trasy biegu w zależności od wieku. Start i meta zlokalizowane były w parku Kopczyńskiego i aż miło było popatrzeć na sportowe zmagania dzieciaków, które tego popołudnia zebrały się wokół kamiennych wiślańskich niedźwiadków – nie ukrywa radości Tadeusz Papierzyński z wiślańskiego magistratu organizującego zawody

Najmłodsza grupa milusińskich (roczniki 2015 i młodsi) ustawiła się na linii startu w jednej z parkowych alejek, by na przełaj przebiec 150 metrów do mety. W tej grupie najszybsi byli Zosia Juroszek i Szymon Kamiński. Na dystansie 500 metrów rywalizowały dzieci z roczników 2014-2012. Tutaj zwyciężyli Gabriela Bujok i Daniel Pilch. W kolejnej grupie (2011-2010) na dystansie 600 metrów zwyciężyli Amelia Juroszek i Rafał Kędzior. W najstarszej grupie wiekowej rywalizowano na dystansie 1200 metrów. Zwycięzcami tej kategorii zostali Amelia Macieiczek i Sławomir Kędzior. 

Dla każdego zawodnika i zawodniczki po ukończonym biegu przygotowany był pamiątkowy, drewniany medal, słodki poczęstunek oraz napoje. 

Wśród przeważającej liczby dzieci z Wisły, które wzięły udział w imprezie, na starcie pojawiły się również dzieciaki z Częstochowy, Krakowa, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Rudy Śląskiej czy Drogomyśla, Pogórza i Istebnej. 

Młodych adeptów na trasach biegu dopingowało liczne grono kibiców, składające się w znacznej mierze z rodziców i bliskich. Wśród nich obecny był również burmistrz Tomasz Bujok, Przewodniczący Rady Miasta Wisła Janusz Podżorski oraz Przewodniczący Komisji Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Sławomir Wantulok. Wręczyli oni również nagrody, dyplomy i statuetki trzem najlepszym w każdej kategorii wiekowej. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymali dodatkowo maskotki wiślańskiego niedźwiadka.

- Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i cieszę się, że w biegu wzięła udział tak duża grupa dzieci z Wisły–  na gorąco podsumował burmistrz Tomasz Bujok.

Całość kwoty z uiszczonych opłat startowych została przekazana na pomoc w leczeniu jednego dziecka z terenu miasta Wisła. 

Pełne wyniki i obszerna fotorelacja znajdują się na stronie www.wisla.pl

Autor zdjęć: Przemysław Legierski

materiał prasowy


Komentarze