Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
26 °C
AAA

W Ustroniu kręcą „Gierka”. W rolach głównych Koterski, Kożuchowska i Frycz [FOTO]

Skocz w Beskidy
Ustroń
TAGI Ustroń, Film "Gierek", zdjęcia do filmu Gierek w Ustroniu
Zdjęcia do filmu fabularnego o Edwardzie Gierku pt. „Gierek” zostały rozpoczęte wczoraj, 27 lipca, w Ustroniu. Dziś dzień drugi planu. Kręcono jej w willi gen Ziętka, przy ul. Zielonej. To ona „gra” willę Gierka z Klarysewa, w której jest mniej miejsca i nie można tam realizować tak dużych projektów. A przecież dom na Zielonej także utrzymany jest w duchu modernizmu, co idealnie wpisuje się z charakter całego przedsięwzięcia, którego producentem jest Janusz Iwanowski z Global Studio.

Przede wszystkim zobaczymy film o człowieku. Pokażemy masę wątków, które nie były znane do tej pory

zapowiada Janusz Iwanowski z Global Studio

Reżyserem jest Michał Węgrzyn. A w samym filmie zagrają m.in. Jan Frycz (gra prymasa Stefan Wyszyńskiego), Ewa Ziętek (matka Gierka – Paulina) czy Antoni Pawlicki. Sam Michał Koterski, który gra „wczesnego Gierka” przytył do roli aż 17 kg i uczył się francuskiego, który będzie wykorzystany w kilku scenach. 

- Film opowiada historię jego życia pomiędzy 1970, a 1982 rokiem. Będą też wracać do jego dzieciństwa, do jego relacji z matką. To bardzo ważne. Był bowiem wychowywany razem z bratem właśnie przez matkę - mówi Janusz Iwanowski.

Co ciekawe, w filmie pojawią się nawet takie sceny, w których ubecy wyprowadzają Gierka, bo trzeba pamiętać o tym, że Gierek był internowany w stanie wojennym.

Pokażemy od podszewki ten mit zadłużenia, jak od powstał: ile tak naprawdę wynosił, a także ile na koniec dekady Gierka wynosił wobec tego, jak dziś państwa są zadłużone. Widz będzie miał okazję wyrobić sobie opinię na ten temat: czy Gierek rzeczywiście zadłużył nasz kraj i czy ten dobrobyt był na lekkomyślnie zaciągnięty kredyt, czy też nie

mówi producent

W środę filmowcy przeniosą się do Dąbrowy Górniczej, następnie do Katowic i Zawiercia. Zdjęcia będą kręcona także w Warszawie i Gdańsku. Premierę „Gierka” zapowiedziano wstępnie na 2021 rok.

Źródło: UM Ustroń

Strateg Marki Miasta Ustroń & PR Manager

Przemysław Wojtasik


Komentarze