Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
32 °C
AAA

Trwają zapisy do udziału w 10. jubileuszowym Pucharze Reksia

Skocz w Beskidy
Bielsko-Biała
TAGI Puchar Reksia, zawody narciarskie dla dzieci, stok Dębowiec
fot. pixabay.com
Trwają zapisy do udziału w 10. jubileuszowym Pucharze Reksia. Tegoroczne, największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci, wpisane w kalendarz imprez narciarskich FIS, odbędą się 30 stycznia na stoku Dębowiec w Bielsku-Białej. Alternatywnym stokiem, w razie słabych warunków śniegowych, będzie stok Siglany w Wiśle.

Amatorzy białego szaleństwa wystartują na dwóch slalomach - krótszym dla początkujących, dłuższym dla bardziej zaawansowanych Reksiaków. Młodsi zawodnicy wystartują w dwunastu grupach z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Zapisy na zawody odbywają się przy pomocy strony internetowej http://pucharreksia.pl/rejestracja-na-zawody-puchar-reksia/#sec_page. Elektroniczne zapisy potrwają do 20 stycznia. Jeśli będą wolne miejsca, zapisy będą możliwe także w dniu zawodów od godziny 7.30 do 8.30 w biurze zawodów.

W zawodach mogą wziąć udział dzieci i młodzież do 13. roku życia - zarówno amatorzy, jak i trenujący narciarstwo. Podczas zmagań na stoku uczestnikom towarzyszy maskotka imprezy – Reksio. W imprezie może wystartować 400 osób.

Z okazji jubileuszowej edycji, organizatorzy przewidzieli także start dla grupy open 40+ dla fanów Reksia i sponsorów. Liczba miejsc w tej kategorii jest ograniczona do 50 startujących, bez podziału na kobiety i mężczyzn.

Zwycięzcy do 3. miejsca nagrodzeni zostaną pucharami i nagrodami rzeczowymi, miejsca 4.-6. nagrodzone zostaną dyplomami i upominkami. Każdy z Reksiaków, bez względu na miejsce, które zajmie w zawodach, otrzyma pakiet startowy, a w nim medal, numer startowy oraz upominki. 

W poprzednich edycjach udział w zawodach wzięło około 6.000 uczestników, na żywo oglądało ich 20.000 widzów. Przy okazji wydarzenia zawsze odbywają się zabawy i animacje dla dzieci.

Puchar Reksia to impreza, która propaguje ideę sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. To również wydarzenie na stałe wpisane do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

 

Źródło: UM Bielsko-Biała


Komentarze