Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

"Szczyrk Mountain Resort"

Skocz w Beskidy
TAGI Szczyrk, narty, Beskidy, trasy narciarskie
Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zlokalizowany w Beskidzie Śląskim na zboczach szczytów Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. i Wierch Pośredni 1000 m n.p.m.

Ośrodek posiada prawie 25 km zróżnicowanych tras zjazdowych (w tym 5 km oświetlonych) co sprawia, że każdy fan białego szaleństwa znajdzie tutaj coś dla siebie.

Szczyrk Mountain Resort dysponuje nową 10-osobową koleją gondolową oraz dwoma 6-osobowymi kolejami kanapowymi. W sezonie 2018/2019 oddana do użytku została nowa 6-osobowa kanapa na Zbójnicką Kopę. Dzięki jej wybudowaniu ośrodek uzyskał dwukierunkowe połączenie z COS Skrzyczne. Wjazd na Małe Skrzyczne obsługuje ostatni już wyciąg talerzykowy. W Czyrnej funkcjonuje strefa dla dzieci i początkujących narciarzy Maxiland z wyciągami taśmowymi i talerzykowymi oraz szkołą narciarską Szczyrk Ski School. Wybudowany całkiem nowy system naśnieżania z dużym zbiornikiem o pojemności 100 000 m3 (40 basenów olimpijskich) na Hali Skrzyczeńskiej zasila w wodę 368 lanc i armatek śnieżnych. Modyfikacjom zostały poddane również trasy zjazdowe, dzięki poszerzeniu i wyprofilowaniu korzystanie z nich jest teraz bardziej komfortowe.