Długość trasy: 10,7 km Czas przejazdu: ok. 1h 15 min.
Od dolnej stacji wyciągu krzesełkowego ul. Myśliwską i Salmopolską, dojeżdżamy do ul. Skrzyczeńskiej. Wspinamy się dosyć trudną drogą do Osiedla Młaki. Z Osiedla Młaki widzimy pasmo Klimczoka i Magury. Jadąc dalej, mijamy Halę Skrzyczeńską ze stacją GOPR-u oraz wyciągami SON-u, skąd również możemy podziwiać panoramę Beskidu Śląskiego, Beskidu Małego oraz Beskidu Żywieckiego. Przy dobrej widoczności widać Tatry. Ze Skrzycznego zjeżdżamy na Jaworzynę. Z Hali Jaworzyna, przez Osiedle Kazimierulę, dojeżdżamy do doliny Dunaciego i ul. Uzdrowiskową, a następnie Myśliwską, docieramy do Szczyrku Centrum.