Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

Remont ul. Fabrycznej - poprawa komunikacji i bezpieczeństwa w Ustroniu [Galeria]

Skocz w Beskidy
Ustroń
TAGI remont ul. Fabrycznej w Ustroniu, inwestycja drogowa, Przemysław Korcz, modernizacja ulicy
Pandemia nie przeszkodziła w realizacji kolejnej inwestycji drogowej. Po zakończeniu ostatniego etapu modernizacji ul. Szpitalnej na Zawodziu poprawie uległa komunikacja i bezpieczeństwo w Ustroniu Dolnym, ale to nie koniec inwestycji drogowych na ten rok.

Sukcesywnie wprowadzane rozwiązania, również na DW941, w najbliższej przyszłości zmienią mapę drogową naszego miasta

mówi burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.

Środki własne (w wysokości niemalże 1,3 mln zł) oraz z  Funduszu Dróg Samorządowych pozwoliły na remont ul. Fabrycznej. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,1 mln zł, a prace miały bardzo szeroki zakres m.in.:

-rozbiórkę istniejącej nawierzchni,

-budowę kanalizacji deszczowej,

-budowę nowej konstrukcji jezdni o nawierzchni asfaltobetonowej, budowę chodnika z kostki betonowej.  

To jedna z tych inwestycji, na którą mieszkańcy czekali już kilkadziesiąt lat. Całą poprzednią kadencję mówiło się o konieczności przeprowadzenia tego remontu – jednak nie udało się go zrealizować.
A przecież ul. Fabryczna to nie tylko jedna z ważniejszych ulic Ustronia Dolnego, ale też droga dojazdowa do cmentarza komunalnego i połączenie z ul. Długą prowadzącą do Hermanic. Dzięki nowo powstałemu chodnikowi poprawiła się także komunikacja i bezpieczeństwo pieszych, a to bardzo ważny element tej inwestycji.  

Co ważne, obecnie uczniowie z Hermanic, którzy uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 2, mogą przebyć całą swoją drogą po chodniku najpierw ul. Daszyńskiego, potem Fabryczną i Długą.

Mieszkańcy pytają, dlaczego remont nie objął odcinka do samych torów i ul. Tartacznej. Stało się tak z powodów własnościowych, gdyż teren przy torach należy do kolei. Dzięki wymienionym wyżej inwestycjom w ostatnim czasie niewątpliwie nastąpiła poprawa układu komunikacyjnego w naszym mieście

podkreśla Przemysław Korcz.

 

Wykonawcą było konsorcjum, w skład którego wchodziły firmy: „Instal Cymorek” ze Skoczowa i „Auto-Trans Asfalty” z Gierałtowic.


Komentarze