Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
27 °C
AAA

Rajd Wisły – czy to możliwe?

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI rajd
Samochodowy Rajd Wisły zna wielu. Nic w tym dziwnego, bo to kawał historii polskiej motoryzacji, druga tego typu najstarsza impreza w kraju. Niestety w ostatnich latach organizatorzy tej legendarnej imprezy nie mieli wiele szczęścia, bo często był tak naprawdę bardziej poza Wisłą i utracił swój prestiż oraz rangę. A to przecież w „Perle Beskidów” narodziła się ta impreza, która w swojej historii była zaliczana do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski czy nawet w pewnym okresie do Mistrzostw Europy.

Tymczasem Wisła już w czerwcu zorganizuje ponownie Rajd Wisły – ale zupełnie inny niż te 65 edycji, który odbyły się do tej pory. Co ciekawe, na starcie pojawią się prawdziwe rajdówki tyle, że dziesięciokrotnie mniejsze... Czy to w ogóle możliwe? TAK, bo rywalizować ze sobą będą profesjonalne modele rajdowe zdalnie sterowane, wykonane w skali 1/10.

I. Modelarski Rajd Wisły odbędzie się w niedzielę 13 czerwca 2021 roku w Zabytkowym Parku Przygód w Wiśle (część parku im. S. Kopczyńskiego w Wiśle Centrum, przy bulwarze nad rzeką). Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 10:00, a pierwszy odcinek specjalny będzie zlokalizowany pośród miniatur charakterystycznych budowli miast położonych wzdłuż rzeki Wisły (park miniatur w Wiśle).   To profesjonalne zawody dla modelarzy, stanowiące trzecią rundę Śląskiej Ligi Rajdowej RC w sezonie 2021. W zmaganiach weźmie udział blisko 50 zawodników, wśród nich dorośli (klasa WRC) i dzieci (klasa Junior – do 12 lat). Modele startujące w zawodach napędzane są silnikami elektrycznymi, a ich karoserie to często wierne kopie tych rajdówek znanych z Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy czy nawet Mistrzostw Polski. Organizatorzy nie wykluczają także udziału gości specjalnych z rajdowego świata. Dodatkową atrakcją będą również pokazy zdalnie sterowanych czołgów w skali 1/16, która przygotują modelarze z Grupy RCTANK.PL.

 

Ta impreza, to z jednej strony poważna rywalizacja dla naszych zawodników, tych małych i tych dużych, ale z drugiej strony to doskonała impreza familijna, która spodoba się i dzieciom i ich rodzicom. To fajny sposób na spędzenie ciekawej niedzieli, poznanie mało spotykanego w Polsce hobby 

przekonuje Wojciech Rozkoszny z R5 RC Garage, organizator rajdu modelarskiego w Wiśle.

Taki motosport w małej skali jest równie ciekawy, równie emocjonujący, jak ten prawdziwy, a na pewno o wiele, wiele tańszy. Uczy cierpliwości, dobrej organizacji, mechaniki, elektroniki, to świetna sprawa jako wspólna pasja np. dla taty i dzieci. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania przy trasie i podziwiania tego, co wokoło się będzie działo. A jeśli ktoś „połknie bakcyla” to na pewno wśród zawodników uzyska wiele cennych informacji od czego zacząć przygodę z modelami RC.

dodaje Wojciech Rozkoszny.

 

Organizatorami I. Modelarskiego Rajdu Wisły są:

Miasto Wisła, Śląska Liga Rajdowa RC, Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B oraz R5 RC Garage

Wydarzenie powstało przy wsparciu:

Browar Zarzecze, Zakłady Mięsne Legierski - Istebna, Cukiernia u Janeczki, Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B – Wisła, Miasto Wisła, Zobavi.pl

Harmonogram czasowy:

10.00 – Start Imprezy, OS 1

10.30 – 15.30 Pozostałe odcinki specjalne, strefa serwisowa, pokazy czołgów RC, pokazy innych modeli RC.

Ok. 16.00 – Wręczenie nagród dla zwycięzców

*Organizator zastrzega możliwość zmian w harmonogramie.


Komentarze