Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Rajd u Źródeł Wisły za nami. Sprawdź co się działo w Beskidach!

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI Rajd u Źródeł Wisły, wydarzenia w Wiśle, rajd w beskidach, Indiańska wioska
fot. UM Wisła
Kolejny Rajd u Źródeł Wisły za nami – wyjątkowy, bo jubileuszowy – trzydziesty.  Z tej okazji do Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem zaproszono wielu gości.

Tegoroczny rajd odbył się 20 października i został połączony z działaniami w ramach prowadzonego od sierpnia projektu „Indiańska wioska”. To kolejny projekt realizowany w Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem w Programie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju  Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. 

Swoją obecnością zaszczycili: Pan Tomasz Bujok Burmistrz Miasta Wisła, Pani Julia Troszok - pomysłodawczyni i wieloletni organizator pieszych Rajdów Szkoły u Źródeł Wisły, Pani Barbara Kędzior - Radna Miasta Wisła, Pan Piotr Dudzik  - przedstawiciel Nadleśnictwa Wisła, Pani Joanna Cieślar -  przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pani Monika Pilch – sekretarz Rady Rodziców.  

W związku z tym tegoroczny rajd odbywał się w klimacie indiańskim – uczniowie mieli za zadanie wymyślić nazwę dla swojego plemienia, zaprezentować piosenkę, taniec lub wiersz, przygotować indiańskie atrybuty oraz proporczyk. 

Rajd rozpoczął się pieszymi wędrówkami wszystkich klas w wyznaczone i wcześniej zaplanowane trasy. 

Każda klasa miała ustalony inny przebieg wędrówki, jednak meta została wyznaczona przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem. Wszyscy musieli zdążyć na metę na 11:30. 

Tam czekało już pierwsze zadanie, czyli test wiedzy o Indianach, o bezpieczeństwie i o Wiśle. 

Po posiłku na świeżym powietrzu wszystkie klasy ustawiły się na boisku szkolnym, aby zaprezentować się przed jury składającym się z zaproszonych gości.

Oceniane były takie elementy, jak: strój związany z tematyką Indian, nazwa plemienia, okrzyk, proporczyk oraz piosenka, wiersz lub taniec.

Po obradach jury okazało się, że najlepiej z wszystkich zadań wywiązała się klasa VII pod wodzą wychowawczyni Justyny Brańki.

Zwycięska klasa zdobyła atrakcyjną nagrodę w postaci bonu na kwotę 300 zł ufundowanego przez Radę Rodziców. Dodatkowo jury wyróżniło najbardziej kolorową grupę przedszkolaków. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkową plakietkę oraz słodkie co nieco od Rady Rodziców.