Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Puzzle Kultury już w ten weekend w Wiśle

Skocz w Beskidy
Wisła
W sobotę i niedzielę w Parku Kopczyńskiego, na Placu Hoffa i na wiślańskim deptaku pojawi się sztuka w niezliczonych odmianach – po raz czwarty w mieście organizowany jest Festiwal Sztuki Ulicznej Puzzle Kultury.

Festiwal Sztuki Ulicznej Puzzle Kultury ruszy już w sobotę, 13 sierpnia w samo południe i potrwa do niedzielnego popołudnia. Cała przestrzeń, w której będzie odbywał się festiwal, zostanie podzielona na kilka stref: Warsztatową, Ruchu, Muzyki na Żywo i Drzewo Opowieści – to tam działania artystów będą odbywały się niemal równolegle – każdy będzie mógł wybrać odpowiednią dla niego aktywność i wspólnie z artystami tworzyć Puzzle Kultury. 

Festiwal Puzzle Kultury stał się okazją do bliskich spotkań ze sztuką, improwizacją i działaniami animacyjnymi w przestrzeni miejskiej, gdzie sceną i miejscem akcji może być każdy fragment deptaka, trawnika i miejskiego skweru. Artyści nie patrzą z góry na widzów, nie są nieosiągalni, nie potrzebują reflektorów i potężnego nagłośnienia. Wszystko odbywa się tak po prostu między ludźmi i dla ludzi w interakcji z nimi za sprawą opowiadanych historii, muzyki, tańca, sztuk plastycznych, iluzji, animowanych działań, warsztatów, rękodzieła, flash mobów – mówi Szymon Pilch, organizator Puzzli Kultury. 

W ramach Puzzli Kultury w centrum Wisły pojawią się tancerze break dance, muzycy, piosenkarze, magicy, opowiadacze i wielu innych artystów, którzy przez dwa dni będą tworzyć piękną mozaikę sztuki. Każdy będzie mógł wziąć także udział w warsztatach – będzie można nauczyć się, jak upleść wianki, stworzyć bomby kwiatowe czy wziąć udział w wodnych warsztatach ekologicznych. 

- Są to dwa dni szczerej wymiany twórczych potencjałów, które inspirują i napędzają się wzajemnie tworząc rzeczy nie do przewidzenia i wykalkulowania. Każdy uczestnik (zarówno artysta jak i widz) jest elementem układanki, którą układamy na różne sposoby i ciekawi jesteśmy, jakie w tym roku stworzymy obrazy i wspomnienia – mówi Szymon Pilch.