Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
18 °C
AAA

Podejmij wyzwanie i zdobywaj szczyty Wisły i Ustronia!

Skocz w Beskidy
Ustroń Wisła
TAGI atrakcje w Ustroniu, Wisła, Skocz w Beskidy
Ustroń i Wisła wychodzą z kolejnym ciekawym pomysłem spędzania wolnego czasu. Od czerwca do końca sierpnia zachęcają do udziału w wyzwaniu „Zdobądź 6 szczytów i skompletuj nagrodę”.

Czas pandemii i długie okresy izolacji spowodowały że wszyscy doceniliśmy piękno otaczającej nas przyrody. Turystyka górska w tym czasie była jednym z najczęściej uprawianych sportów. Wspaniałe widoki, zachwyt nad pięknem naszych szlaków górskich oraz korzyści zdrowotne, to rzeczy, które nigdy nie były tak bardzo doceniane jak w okresie pandemii. Naszym celem obecnie poprzez program „Zdobywamy Szczyty” jest podtrzymanie tego pozytywnego trendu. Dodatkowo chcemy dać motywację do tych działań, aby zmobilizować jak największą ilość osób

– tłumaczy Tadeusz Papierzyński z wiślańskiego magistratu.

Do zdobycia w ramach wyzwania jest 6 szczytów: 3 w Ustroniu oraz 3 w Wiśle. Za zdobycie każdego z nich osoba wędrująca może odebrać pamiątkową wypaloną w drewnie wizualizację szczytu który zdobyliśmy. Każdy z elementów łączy się z innymi a po połączeniu wszystkich otrzymamy przestrzenną panoramę szczytów Ustronia i Wisły osadzonych w drewnianej ramce. Jest to bardzo oryginalny projekt, który z pewnością będzie stanowił wspaniałą pamiątkę. Aby szczyt został zaliczony, trzeba zeskanować kod ze specjalnych tabliczek, znajdujących się zarówno na początku szlaku, jak i na szczycie danej góry. Do tabliczek poprowadzi nas kompas aktywowany w aplikacji. W Wiśle należy zdobyć Baranią Górę, Soszów i Trzy Kopce Wiślańskie, zaś w Ustroniu Czantorię, Równicę i Orłową.

Program jest to kontynuacją odkrywania ciekawych miejsc za pomocą aplikacji KompasGo. Start programu miał miejsce w długi majowy weekend. Powstały trasy, które pomagają odkryć najciekawsze zakątki tych dwóch miejscowości, za niedługo dołączy do nich również miasto Cieszyn. Uczestnicy korzystają z rabatów na wielu punktach trasy, dobrze się bawią oraz otrzymują nagrody za przejście trasy

Zapraszamy do zwiedzania nie tylko wspaniałych miejsc Ustronia i Wisły znajdujących się w bliskiej odległości od centrum, lecz również dzięki temu wyzwaniu odkrywamy dla Was góry – zachęca mówi Rafał Kamiński, autor programu KompasGO.


Komentarze