Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
16 °C
AAA

Po ostatnich opadach trudne warunki są na szlakach w Beskidach

Skocz w Beskidy
Szczyrk Ustroń Wisła Bielsko-Biała
TAGI warunki na szlakach, pogoda, GOPR, pogoda w Beskidach
Trudne warunki są na szlakach turystycznych w Beskidach. Po ostatnich rzęsistych opadach są one błotniste, grząskie i śliskie. Ograniczona jest także widoczność. W Beskidach jest chłodno – poinformowali w środę ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR.

„Określamy warunki jako trudne. Bardzo ograniczona jest widoczność. Na Markowych Szczawinach czy Hali Miziowej nie przekracza 100 m. Chmury spowiły niebo. Lokalnie pada deszcz” – poinformowali goprowcy.

W środę rano termometr przy schronisku na Markowych Szczawinach wskazywał 9 st. C., na Hali Miziowej 8 st. C, a w Szczyrku 11 st. C. Nieco cieplej było na Klimczoku: 14 st. C.

Turyści, którzy wybiorą się w góry, muszą odpowiednio się ubrać. Solidne buty i nieprzemakalna kurtka to absolutna podstawa. Niezbędny jest naładowany telefon komórkowy z aplikacją „Ratunek”, przydatną, jeśli wystąpi potrzeba wezwania pomocy.

Czytaj także: Ustroń z buta i na kole - bezpłatne weekendowe wycieczki z przewodnikiem

Goprowcy zaapelowali o rozwagę na szlakach, szczególnie do rowerzystów, którzy upodobali sobie Beskidy. Zjazdy wiążą się z dużym niebezpieczeństwem. We wtorek przekonał się o tym 40-letni rowerzysta, który jechał z Szyndzielni na Dębowiec szlakiem turystycznym. Upadł tak nieszczęśliwie, że doznał urazu głowy. Został przewieziony przez ratowników do szpitala. (PAP)

Foto: pixabay.com


Komentarze