Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
26 °C
AAA

Niezwykłe narty z Wisły dla WOŚP

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI wośp w wiśle, licytacje wośp, aukcje wośp
Rokrocznie przy okazji kolejnych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do licytacji trafia wiele niepowtarzalnych i wyjątkowych przedmiotów. W tym roku do takich zaliczyć można unikatowe narty prosto z Wisły.

Ręcznie robione, drewniane narty z lokalnej pracowni stolarskiej Forszty zachwycają nie tylko jakością wykonania ale i wzornictwem.

Prowadzę manufakturę narciarską i każda para nart wychodząca z mojej pracowni jest dopasowana do swojego nowego właściciela poprzez personalizację właściwości technicznych, jak i designu. Narty są wykańczane metodą intarsji czyli tworzenia wzorów poprzez łączenie różnogatunkowych elementów drewnianych. Forniry wykorzystane w tym projekcie to orzech amerykański, czereśnia oraz klon”

tłumaczy Aleksander Partyka, twórca nart.

Narty przekazane na licytację dla WOŚP zostały stworzone we współpracy z projektantką Sonią Nowok.

We wspomnianym projekcie nart został wykorzystany motyw rozety. To wszechobecny element kultury naszego regionu. Narty w całej swojej formie dumnie prezentują lokalne rzemiosło”

wyjaśnia Sonia Nowok.

Myślę ze niesamowity design przyciągnie wielu licytujących i kwota wsparcia dla WOŚP będzie wzrastać z każdym kolejnym dniem”

dodaje Aleksander Partyka.

Narty obejrzeć można na żywo w restauracji Browar Wisła, gdzie zostały wyeksponowane. Licytacja odbywa się na stronie http://allegro.pl/oferta/forszty-narty-recznie-robione-11681287479

Aktualna cena to 9200,00 zł. Końcowa kwota w całości zasili konto tegorocznej zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 


Komentarze