Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
21 °C
AAA

Na Stary Groń z Brennej.

Skocz w Beskidy
TAGI Brenna, szlaki turystyczne
Miejsce zlokalizowane jest tuż obok 12 m wieży widokowej, w pięknym paśmie Beskidu Śląskiego z widokiem m. in. na Dolinę Hołcyny i Brennicy, pasmo Błotnego, Skrzyczne, Orłową, Równicę, pasmo Stożka i Czantorii oraz szczyty Beskidu Śląsko-Morawskiego z dominującą Łysą Górą.

Na polanie Starego Gronia znajduje się bacówka pasterska. Przy bacówce ustawiono stoły i ławy, przy których można odpocząć, podziwiając niezwykłą panoramę. Jej wnętrze dostępne jest dla każdego turysty, oddaje charakter dawnych bacówek z paleniskiem w środku. 

 

Z Brennej Centrum

Kolor szlaku: zielony
Czas przejścia: 1,50 h / 1,10 h

Wycieczkę rozpoczynamy z przystanku autobusowego Brenna Centrum. Idziemy w kierunku Parku Turystyki, następnie szlak prowadzi nas obok wyciągu narciarskiego. Wędrując za znakami zielonego szlaku dotrzemy przez Horzelicę na szczyt Starego Gronia.

 

Z Brennej Ośrodka Zdrowia

Kolor szlaku: czarny
Czas przejścia: 2 h / 1,20 h

Początkiem tej trasy jest przystanek Brenna Ośrodek Zdrowia, następnie przez około 200 metrów podążamy w głąb doliny Leśnicy, po czym skręcamy w lewo w leśną drogę. Szlak ten biegnie kolejno przez szczyty Malinę i Horzelicę  a następnie dochodzi na Stary Groń.

 

Z Brennej Leśnicy

Kolor szlaku: żółty, zielony, czarny
Czas przejścia:  1,20 h /  0,45 h

Z Brennej Leśnicy wyruszamy od przystanku przy Szkole Podstawowej. Kierujemy się za żółtymi znakami, które doprowadzą nas do kapliczki przed szczytem Starego Gronia. Od tego miejsca podążamy za znakami czarnego i zielonego szlaku turystycznego.

 

Z Brennej Leśnicy

Kolor szlaku: zielony
Czas przejścia:  0,55 h /  0,25 h

Z Brennej Leśnicy w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego "Dolina Leśnicy" wyruszamy za znakami zielonymi, które doprowadzają nas na szczyt Starego Gronia.

Mapa interaktywna:

http://emapy.com/brenna/#c=494778,206800&l=1&e=szlaki,rowerowe,narciarskie,dydaktyczne,streets,urzedy,zabytki&t=layers&g=

Foto: Gmina Brenna


Komentarze