Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
19 °C
AAA

Most przez Wisłę w Ochabach otwarty [WIDEO]

Skocz w Beskidy
TAGI most, droga, ochaby, Cieszyn, Beskidy, Skoczów, Skocz w Beskidy
To kolejny obiekt mostowy wyremontowany w ostatnich latach w gminie Skoczów. W 2015 roku wyremontowany został most w ciągu ul. Bielskiej, a w roku 2016 roku kładka przy ul. Sportowej, która stała się architektoniczną wizytówką Skoczowa.

Most przez Wisłę w Ochabach w ciągu ul. Strażackiej musiał być remontowany ze względu na naruszenie konstrukcji mostu. Do uszkodzeń doszło przy wysokim stanie wód podczas stanów alarmowych na rzece Wiśle.

Stary obiekt został rozebrany, a w jego miejsce powstała zupełnie nowa konstrukcja. W ramach inwestycji wykonane zostało również nowe oświetlenie oraz jednostronny chodnik. Wykonawca rozpoczął już rozbiórkę mostu tymczasowego oraz prace wokół niego, dlatego kierowcy mogą się jeszcze spotkać z niewielkimi utrudnieniami przy przeprawie przez Wisłę.

Całkowity koszt zadania wyniósł 7,7 mln zł, z czego 50% stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa (3,85 mln zł), 25% to wkład miasta Skoczów (1,925 mln zł), a kolejne 25% środków pochodziło z budżetu Powiatu Cieszyńskiego (1,925 mln zł).

fot. vifi.pl


Komentarze