Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

Mistrzostwa Polski w biegu na skocznię - Wisła 2022 [WIDEO]

Skocz w Beskidy
Skocznia w Wiśle, siatka i twoje słabości - tak wyglądają mistrzostwa w biegu na skocznię. Jest to niesamowite przeżycie, ale i trochę przerażające doświadczenie. Każdy powinien tego spróbować!

Mistrzostwa Polski w biegu na skocznię, Wisła 2022:

W pierwszym weekend września w Wiśle odbyły się zawody Barbarian Race. W ramach wspólnej zabawy na skoczni im. Adama Małysza zorganizowane zostały zawody Barbarian Hill, czyli V Mistrzostwa Polski w biegu na skocznię. W rywalizacji udział wzięło kilkaset osób. Wśród nich byli mieszkańcy Wisły, którzy rywalizowali osobno w mistrzostwach swojego pięknego miasta. Pierwszy raz zorganizowano również Mistrzostwa Polski dziennikarzy w biegu na skocznię, w których mieliśmy przyjemność wziąć udział.

Musieliśmy zrobić to samo, co zawodowcy. Czyli z dołu skoczni wbiec na samą górę, gdzie normalnie skoczkowie czekają na start. To tylko 250 metrów, ale nachylenie to aż 77 procent w najtrudniejszym momencie. Najlepsi pokonują dystans w około 3 minuty. Mistrzowi dziennikarzy zajęło to ponad 5 minut, a został nim nasz były kolega redakcyjny, a aktualnie reporter Polsat News, Jakub Zegadło. 

- Gratuluję odwagi, że zdecydowaliście się wystartować. Liczy się przede wszystkim fajna zabawa i sprawdzenie swoich sił - mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. 

W rywalizacji dziennikarzy wystartował i ukończył bieg Jan Dral, 79-letni dziennikarz ze Śląska Cieszyńskiego.