Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Ksiądz z parafii ewangelickiej w Szczyrku rozda kilkaset piłek

Skocz w Beskidy
Szczyrk
TAGI parafia ewangelicka w szczyrku, nabożeństwo ekumeniczne, siatkówka
fot. powiat.bielsko.pl
Ksiądz Jan Byrt z Parafii Ewangelickiej w Szczyrku w związku z trwającymi Mistrzostwami Europy w Piłce Siatkowej mężczyzn planuje zorganizować w dniu 12.09.2021 r. o godz. 11.00 ekumeniczne nabożeństwo, podczas którego będzie modlił się w intencji zawodników oraz trenerów. Planuje także rozdać wśród dzieci i młodzieży kilkaset piłek, które udało mu się pozyskać od sponsorów.

Chcemy, aby dzieci spotykały się przy piłce siatkowej, by nawiązywały relacje między sobą, zawierały przyjaźnie. Po ubiegłym roku szkolnym, kiedy większość czasu spędziły na lekcjach online, teraz potrzebują wspólnych zajęć na podwórku, czy boisku. Parafia chce ich do tego zachęcić”

- tłumaczy ks. Byrt.

Piłki siatkowe przekazał również Starosta Bielski Andrzej Płonka, a jedną z nich własnoręcznie podpisał.  Do szczyrkowskiej wspólnoty luterańskiej dotarły także piłki od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Wiceministra Rodziny i Polityki Społecznej Stanisława Szweda oraz mistrza w skokach narciarskich Piotra Żyły. 

Jest to dla nas ogromnie miłe zaskoczenie. Dziękujemy bardzo. Czekamy na kolejnych ofiarodawców miłujących piłkę siatkową. Do 12 września jeszcze mogą zaserwować piłki do parafii ewangelickiej, a parafia, tyle piłek, ile nazbiera, zaserwuje dzieciom i młodzieży po ekumenicznym nabożeństwie”

- zapowiada duchowny.

Źródło: powiat.bielsko.pl


Komentarze