Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

Góra... reklam w Wiśle. Będzie uchwała krajobrazowa?

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI Wisła, droga, Beskidy, Skocz w Beskidy, Góry
Piękne góry, ośnieżone stoki i reklamy... taki widok wita każdego kierowcę wjeżdżającego do Wisły. Kilka lat temu temu jeden z mieszkańców policzył podobno reklamy ustawione przy głównej drodze od wjazdu z Ustronia do ronda na Oazie. Już wtedy miało ich być 250... Samorząd szykuje zdecydowane działania!

Problem reklam w miastach porządkować ma ustawa krajobrazowa. Niestety większość zawartych w niej rozwiązań – w tym te najbardziej istotne z perspektywy ochrony krajobrazu – jest nieobowiązkowa. Oznacza to, iż lokalny samorząd może je wprowadzać, ale nie musi.

Już od dawna widzimy ten problem i podjęliśmy szereg kroków. Obecnie zewnętrzna firma robi przegląd sytuacji w Wiśle i przygotowuje możliwe rozwiązania. Będziemy o tym rozmawiać wspólnie z radnymi i chcemy do końca roku podjąć stosowną uchwałę. Ale czy tak naprawdę nasze społeczeństwo jest już na to gotowe, zobaczymy w trakcie debaty. Obawiam się, że znowu będą przeważały komentarze o zabijaniu lokalnej przedsiębiorczości”

TOmasz Bujok, Burmistrz Wisły

Gmina Wisła już 2 lata temu podjęła działania związane z przyjęciem uchwały reklamowej. Temat nie jest prosty, mimo to Wisła jako jedna z niewielu gmin w powiecie cieszyńskim pojęła uchwałę o przystąpieniu do opracowania całego regulaminu uchwały krajobrazowej w tej miejscowości. Wiele wskazuje, że ta wieloletnia batalia może wkrótce się skończyć, a kierowcy znów będą mogli cieszyć się widokiem gór... bez reklam.

źródło: UM Wisła, infobeskidy.eu


Komentarze