Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Instytut Śląska Cieszyńskiego zorganizował Dzień Flagi w Ustroniu

Skocz w Beskidy
Ustroń
TAGI atrakcje w Ustroniu, Beskidy
Instytut Śląska Cieszyńskiego od lat organizuje oficjalne uroczystości z okazji Dnia Flagi RP w Ustroniu. W roku obecnym z powodu pandemii koronawirusa musiano zrezygnować z hucznych obchodów, niemniej Instytut postanowił uczcić to ważne święto w bezpieczny i symboliczny sposób, organizując w Ustroniu i Cieszynie „spacer patriotyczny”.

Członkowie Instytutu wyposażeni w wiklinowe kosze i ubrani w patriotyczne maseczki rozdawali napotkanym mieszkańcom obu miast materiałowe flagi Polski, kotyliony oraz biało-czerwone chorągiewki. Szczególnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi cieszyły się chorągiewki w barwach narodowych. Akcja miała na celu promowanie pozytywnych postaw obywatelskich, patriotyzmu oraz działalności dla dobra wspólnego. Patronat nad wydarzeniem objął Poseł na Sejm RP Mirosław Suchoń, który uczestniczył w spacerze wspólnie z przedstawicielami Instytutu.

W komentarzu do organizowanej akcji prezes Instytutu Christian Jaworski ocenił - Tegoroczne święto przypadło w specyficznych okolicznościach, ponieważ już po raz drugi pandemia uniemożliwiła nam zorganizowanie obchodów Dnia Flagi RP w tradycyjnym wydaniu z wystawieniem stoiska na ustrońskim Rynku, przemówieniami i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować akcję uliczną i rozdać biało-czerwone flagi i kotyliony podczas spaceru. Napotkani mieszkańcy bardzo chętnie włączyli się w całe przedsięwzięcie i „częstowali się” roznoszonymi flagami. Nasze wydarzenie miało na celu pokazać, że można świętować nawet w taki spontaniczny sposób, promując jednocześnie zaangażowanie obywatelskie i patriotyzm.

info. prasowa