Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Granatowe Góry po średniku – czyli urodziny Jerzego Pilcha

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI Jerzy Pilch, urodziny jerzego pilcha, wydarzenia w Wiśle, Granatowe Góry, koncerty w wiśle
10 sierpnia Jerzy Pilch obchodziłby 70. urodziny. Z tej okazji w Wiśle odbędzie się wydarzenie z cyklu „Granatowe Góry po średniku”. Będzie odsłonięcie tablicy Jerzego Pilcha, spacer literacki, koncert i wieczorna gawęda przy ognisku.

O godz. 17:00 zostanie odsłonięta tablica Jerzego Pilcha na Szlaku Odkrywców Wisły - tablica stanie niedaleko domu rodzinnego pisarza, naprzeciwko Piekarni u Troszoka (ul. 1 Maja 41, a więc sam koniec wiślańskiego deptaka), który sam pisarz nazywał „Starą Rzeźnią” i który wielokrotnie pojawiał się w jego twórczości.

O godz. 17:30 - rozpocznie się spacer śladami Jerzego Pilcha po Wiśle. Spacer rozpocznie się właśnie pod Piekarnią u Troszoka, przejdzie przez centrum Wisły w kierunku Partecznika, gdzie będzie można zobaczyć dom rodziców Jerzego Pilcha, w którym ten mieszkał w czasie powrotów do rodzinnej miejscowości i w którym pisał swoje książki. Spacer poprowadzi Andrzej Drobik, autor książki "Wisła w sensie magicznym. Nieturystyczny przewodnik po Wiśle Jerzego Pilcha."

O godz. 20:00 w Parku Kopczyńskiego rozpocznie się koncert Karoliny Kidoń i Tomasza Pali - to będzie piękny i klimatyczny koncert w stylu swingowym. O godz. 21:30 przy ognisku pod Drzewem Opowieści, także w Parku Kopczyńskiego będziemy mogli wysłuchać gawędy góralsko-literackiej o Wiśle, którą poprowadzi Szymon Pilch.