Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

Do Szyndzielni wkrótce wygodniej

Skocz w Beskidy
Bielsko-Biała
TAGI rozbudowa drogi pod szyndzielnią, szyndzielnia, inwestycje drogowe w bielsku-białej
fot. MZD Bielsko-Biała
Ponadkilometrowy odcinek rozbudowywanej alei Armii Krajowej nabiera ostatecznych kształtów, co oznacza, że już niedługo łatwiej będzie nam dostać się pod Szyndzielnie.

Zgodnie z planem postępują kolejne etapy robót w ramach rozbudowy górnego odcinka alei Armii Krajowej w Bielsku-Białej.

Trwająca od jesieni 2021 r. inwestycja dotyczy części alei pomiędzy rondem gen. Augusta Emila Fieldorfa Nila a dolną stacją kolei linowej Szyndzielnia.

Drogowcy zakończyli już budowę elementów inżynieryjnych, infrastruktury teletechnicznej i kanalizacyjnej. Gotowe są już także chodniki, zjazdy do posesji, odwodnienie oraz obwiednia placu pętli autobusowej. W ostatnich dniach zakończono także prace związane z utwardzeniem podbudowy z kruszyw, dzięki czemu ekipy mogły przystąpić do układania pierwszej, a od minionego wtorku kolejnej – wiążącej warstwy masy bitumicznej, na całej długości rozbudowywanego odcinka. 

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej dokłada wszelkich starań, aby inwestycja, w tym zielonym zakątku Bielska-Białej, postępowała możliwie najszybciej, a turyści zmierzający w stronę Szyndzielni mogli szybko rozpocząć korzystanie z nowoczesnej i przyjaznej im infrastruktury drogowej”

zapewnia um Bielsko-Biała.

Warto dodać, że projekt inwestycji uzyskał dofinansowanie w kwocie 8 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, finansowanego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 13,5 mln złotych.

 

Źródło: UM Bielsko-Biała