Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
21 °C
AAA

Cztery akcje GOPR. Paralotniarz zawisł na drzewie!

Skocz w Beskidy
TAGI GOPR, wypadki, paralotniarz, Beskid Wyspowy
Ratownicy GOPR w sobotę prowadzili cztery akcje ratownicze, w tym skomplikowaną ewakuację paralotniarza, który utknął na 20-metrowym drzewie w masywie Cietnia w Beskidzie Wyspowym.

Po godzinie 12 ratownicy otrzymali zgłoszenie, że w masywie Cietnia nad Wiśniową w Beskidzie Wyspowym jeden z paralotniarzy podczas lotu stracił sterowność, spadł, a następnie zawisł na drzewie na wysokości około 20 m nad ziemią. Poszkodowany doznał otwartego złamania uda w dwóch miejscach.

Do akcji wyruszyły dwa zespoły ratowników, jeden z Centralnej Stacji Ratunkowej w Rabce, a drugi ze Stacji Ratunkowej w Limanowej oraz śmigłowiec LPR. Po ewakuacji poszkodowanego z drzewa technikami linowymi i zabezpieczeniu medycznym ratownicy wraz z załogą śmigłowca przetransportowali poszkodowanego do jednego z krakowskich szpitali.

Czytaj także: Poprawiły się warunki turystyczne na beskidzkich szlakach

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR pomagali także 13-latkowi, który w Kasinie podczas jazdy na trasie rowerowej doznał złamania obu nadgarstków. Chłopiec karetką górską został przewieziony do oczekującej przy dolnej stacji kolejki linowej na Śnieżnicę karetki pogotowia i trafił do szpitala.

Kolejne wypadek wydarzył się na szlaku czerwonym w Gorcach w rejonie Obidowca nad Starymi Wierchami. Tam kobieta doznała urazu biodra. Równocześnie inna grupa ratowników pomagała turystce w rejonie Durbaszki w Pieninach. Kobieta z nagłym zachorowaniem została przetransportowana do szpitala. (PAP)

Foto: gopr-podhale.pl


Komentarze