Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
27 °C
AAA

Chodzimy dla WOŚP-Wiślanie zamieniają kilometry na złotówki

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI wośp w wiśle, wydarzenia w Wiśle, chodzimy dla wośp
fot. Miasto Wisła/facebook
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Wiśle to także akcja "Chodzimy dla WOŚP". Miasto zaprasza do udziału wszystkich mieszkańców i turystów, którzy akurat przebywają w Wiśle.

W ramach tegorocznego finału WOŚP w Wiśle po raz drugi rusza niezwykła akcja - „Chodzimy dla WOŚP”. Wiślański sztab Orkiestry zaprosił mieszkańców i turystów do akcji rejestrowania przebytych kilometrów od 24 do 30 stycznia.

Każdy,kto wybiera się na spacer, bieganie, skitoury czy biegówki może zarejestrować swoją trasę na jednej z popularnych aplikacji sportowych i wysłać zdjęcie w wiadomości na profilu Wiślańskiego Centrum Kultury bądź na adres mailowy echo@wisla.pl. 

Wszystkie dystanse zostaną zliczone a za każdy kilometr partnerzy akcji – Ośrodek Skolnity i Restauracja Tutto przekażą złotówkę na konto WOŚP.

Chodzić można dowolną ilość razy, ważne tylko, żeby start bądź meta trasy znajdowały się na terenie Wisły. W zeszłym roku udało się przejść niesamowity dystans 4141 kilometrów, co przełożyło się na taką samą liczbę złotówek!

Czy w tym roku uda się pobić ten wyśrubowany rekord? 

Nowością w akcji "Chodzimy dla WOŚP" będzie finał, czyli sztafeta, która będzie trwała na wiślańskim rynku od godziny 12:00 w dzień finału WOŚP - każdy będzie mógł dołączyć i dołożyć swój kilometr, który "wyceniony" zostanie w znacznie korzystniejszy sposób.

WOŚP w tym roku będzie transmitowany online, na profilu Wiślańskiego Centrum Kultury w ramach tzw. Studia WOŚP. 

 

 

Źródło: UM Wisła


Komentarze