Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Bielsko-Biała zostało wybrane kwiatową stolicą Polski. Z tej okazji koncert Afromental

Skocz w Beskidy
Bielsko-Biała
TAGI Terra Flower Power, koncert Afromental, wydarzenia w bielsku-białej, rynek w bielsku-białej, kwiatowa stolicja polski
fot. UM Bielsko-Biała
W tym roku – podobnie jak w ubiegłym - Bielsko-Biała zostało wybrane kwiatową stolicą Polski. Z tej okazji na bielskim Rynku, już dzisiaj (4 września) o godz. 20.00 odbędzie się koncert Miasto Kwiatów.

Gwiazdą koncertu będzie zespół Afromental. Sam Rynek – jak przed rokiem z podobnej okazji – będzie tonął w kwiatach i roślinach wypożyczonych od bielskich ogrodników.

To oficjalne podsumowanie plebiscytu Terra Flower Power, w którym Bielsko-Biała zajęło pierwsze miejsce. Stolica Podbeskidzia uzyskała ponad 5.100 głosów (5.137), zostawiając rywali daleko w tyle.

Przed koncertem podsumowany zostanie także konkurs fotograficzny zorganizowany przez Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Uczestnicy konkursu mieli wykonać zdjęcie przedstawiające ekspozycję kwiatową przygotowaną na zlecenie Wydziału Gospodarki Miejskiej UM. Kto wykonał najładniejsze, dowiemy się przed koncertem. Jury nagrodzi najlepszych 5 uczestników. 

 

Źródło: UM w Bielsku-Białej


Komentarze