Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Bielsko-Biała – tu chce się żyć! Powstał film promujący miasto

Skocz w Beskidy
Bielsko-Biała
TAGI film promujący Bielsko-Białą, Bielsko-Biała – tu chce się żyć!
fot. print screen z wideo
Światło dzienne ujrzał nowy film promujący Bielsko-Białą. To ponad trzyminutowa produkcja warszawskiej firmy Panato pt. Bielsko-Biała – tu chce się żyć! Doskonałej jakości zdjęcia wykonane przy użyciu bardzo nowoczesnego drona, ubarwione dopasowaną muzyką pokazują atrakcyjne miasto w sąsiedztwie gór - jego architekturę, klimat i możliwości spędzania czasu na łonie natury.

Film był kręcony w Bielsku-Białej na przełomie sierpnia i września tego roku. Jak informuje Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, idea, która przyświecała jego powstaniu, to pokazanie pięknego miasta w górach odpowiedniego dla rodzin, miłośników rekreacji i turystów.

Miasta, które jest kompletne do życia, a jednocześnie oferuje mniejsze tempo egzystencji niż w wielkich metropoliach i możliwość bardzo atrakcyjnego spędzania wolnego czasu na łonie natury – na rowerach, zarówno wyczynowo, jak i rekreacyjnie, uprawiając nordic walking czy chodząc po górach.

Wydział nie wyklucza, że kolejne filmy promujące miasto będą pokazywały Bielsko-Białą jako miejsce z bogatą ofertą kulturalną, miasto tętniące życiem.

Bielsko-Biała – tu chce się żyć! zaczyna się obrazem z wieży katedry św. Mikołaja, później z lotu ptaka widzimy Rynek i odchodzące od niego klimatyczne uliczki, budynek Poczty Polskiej, ul. 11 Listopada i most na rzece Białej.

Po tym przenosimy się wyżej, w góry. Jesteśmy na wieży widokowej na Szyndzielni, nad kolejką linową, dzięki której możemy dostać się na szczyt, widzimy szybowiec z logo miasta nad okolicznymi zalesionymi górami i schronisko, z którego znów przenosimy się do pięknego, letniego patio jednej z restauracji w centrum Bielska-Białej.

Bohaterowie filmu korzystają z możliwości atrakcyjnego, aktywnego spędzenia czasu na górskich ścieżkach rowerowych Enduro Trails w Bielsku-Białej, biegając po koronie zapory wodnej w Wapienicy, jeżdżąc rowerem po mieście czy chodząc po górach.

 

 

Źródło: UM Bielsko-Biała


Komentarze