Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Beskidy pod okiem policyjnego drona. Ma pomóc w ujawnianiu sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń

Skocz w Beskidy
Bielsko-Biała
TAGI KMP w Bielsku-Białej, beskid mały, patrole w Beskidach
fot. KMP w Bielsku-Białej
Mundurowi z Kobiernic i Kóz, wspólnie ze strażnikami leśnymi, przeprowadzili w ostatnią niedzielę działania „Bezpieczna jesień 2021”. Miały one na celu ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń, polegających m.in.: na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi i wandalizmowi. Mundurowi wykorzystali w nich policyjnego drona.

Działania prowadzone były na terenie Beskidu Małego. Policjanci, strażnicy leśni i strazacy ochotnicy patrolowali tereny leśne, okolice szlaków turystycznych i dróg technicznych.

Ich celem było ukaranie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń, polegających między innemu na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, rozjeżdżaniu ścieżek pieszych motocyklami crossowymi i quadami oraz tak zwanemu szkodnictwu leśnemu.

Policjanci i strażnicy leśnicy już od kilku lat prowadzą wspólne działania, patrolując śląskie pasma Beskidów. Zwracali też uwagę na turystów z psami i sprawdzali, czy czworonogi są właściwie prowadzone i nie zagrażają innym turystom oraz, czy turyści nie zaśmiecają szlaków i miejsc odpoczynku.

Stróże prawa wykorzystali podczas działań policyjnego drona, znajdującego się na wyposażeniu mundurowych z bielskiej komendy. Mundurowi podpowiadali także napotkanym turystom wybór właściwego szlaku i uczulali na przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznej turystyki górskiej.

Źródło: KMP w Bielsku-Białej