Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

"Beskid Sport Arena" w Szczyrku

Skocz w Beskidy
TAGI Szczyrk, Beskidy, narty, trasy narciarskie
Beskid Sport Arena mieści się w Szczyrku, w malowniczej Dolinie Biłej. Ośrodek w sezonie zimowym oferuje 4 trasy narciarskie o łącznej długości 3.2 km i powierzchni 8 ha. 

Dla osób uczących się przeznaczono komfortową trasę nr 4 na górnej polanie  z pięknymi widokami na szczyty Beskidu Śląskiego.

Flagową trasą ośrodka jest niebieska trasa nr 1 o długości 1200 m. Jej atrakcją jest tunel o długości 50 m, umożliwiający bezkolizyjny przejazd pod trasą nr 3. Bardziej zaawansowani narciarze mają do dyspozycji trasę czerwoną oznaczoną nr 2 i czarną oznaczoną nr 3. 

Trasa nr 3 jest trasą slalomową o długości 800 metrów i  nachyleniach dochodzących do 45 %

Wszystkie trasy są wyposażone w nowoczesną, ledową instalację oświetleniową.

Łączna przepustowość kolei i wyciągów wynosi ok. 4 tysiące osób w ciągu godziny. 

Głównym urządzeniem transportowym ośrodka jest Kolej Linowa Beskid, czyli sześcioosobowa, wyprzęgana kanapa, wyposażona w osłony przeciwwiatrowe.

Goście mogą korzystać z 5 placów postojowych mogących łącznie pomieścić 400 samochodów i 5 autobusów. Wszystkie miejsca postojowe w sąsiedztwie obiektu są bezpłatne.

Beskid Sport Arena jest wyposażona w automatyczny system produkcji śniegu firmy SUPERSNOW.  System składa się z 42 stacjonarnych armat sterowanych stacjami pogodowymi oraz dwóch zbiorników na wodę o łącznej pojemności 11 tysięcy m3, wyposażonych w instalacje napowietrzania i chłodzenia. Uzupełnieniem systemu naśnieżania jest All Weather Snow, maszyna umożliwiająca produkcję śniegu w dodatnich temperaturach.

W budynku dolnej stacji BSA znajdują się kasy biletowe, restauracja, wypożyczalnia i serwis sprzętu sportowego oraz szkoła narciarska.

Na stacji górnej mieści się punkt gastronomiczny z grillem i ogrzewanym namiotem.

Ośrodek narciarski Beskid Sport Arena bierze udział w programie Szczyrkowski Wspólny Skipass, który łączy trzy największe ośrodki narciarskie w Szczyrku: Beskid Sport Arena, Centralny Ośrodek Sportu i Szczyrk Mountain Resort.