9. Bieg o Wiślańską Krykę. Prawie 100 uczestników wbiegło na Trzy Kopce

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI Bieg o Wiślańską Kryke, trzy kopce, wydarzenia w Wiśle
W ubiegłą sobotę, 10 lipca w Wiśle walczyli o Wiślańską Krykę. Prawie 100 uczestników wbiegło na Trzy Kopce.

To już 9 edycja Biegu o Wiślańską Krykę organizowaną przez Xtraining Świat Przygody wspólnie z Miastem Wisła. Tegoroczna trasa była wydłużona o niecałe 2 km, a to ze względu na remont mostu na rzece Wiśle i liczyła niespełna 15 km.

Biegła z wiślańskiego rynku na Trzy Kopce i z powrotem. Bieg odbywał się systemem anglosaskim, a więc nie było startu wspólnego, a uczestnicy wybiegali na trasę w 30 sekundowych odstępach.

Dlatego do samego końca nie było wiadomo, kto zwyciężył w biegu.

Najszybciej pokonał trasę Grzegorz Szczechla z Ustronia, osiągając czas 1h02:08. Drugi czas uzyskał Paweł Buczek, który przebiegł trasę wolniej o zaledwie 40 sekund. Wśród pań najlepszy czas uzyskała Barbara Sobczyk, która o 30 sekund pokonała ubiegłoroczną zwyciężczynię biegu - Agnieszkę Kobierską

W kategorii Nordic Walking najszybciej wśród kobiet pokonała trasę Roksana Orzyszek, a w grupie mężczyzn Bogdan Cyrus

Tytułowe, Wiślańskie Kryki, przypadły w udziale Barbarze Sobczyk i Grzegorzowi Szczechli.

Bieg odbył się przy wsparciu Urzędu Miasta Wisła oraz sponsorów.

Źródło: UM Wisła