Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

702,6 tys. zł trafi do gmin z powiatów żywieckiego, bielskiego i cieszyńskiego

Skocz w Beskidy
Żywiec Cieszyn Bielsko-Biała
TAGI inicjatywa sołecka 2021, dotacje, budżet województwa śląskiego
Foto: Śląskie.pl
702,6 tys. zł trafi do gmin z subregionu południowego w ramach kolejnej odsłony marszałkowskiego konkursu „Inicjatywa sołecka”.

W uroczystym przekazaniu umów przedstawicielom gmin, które odbywało się w Ślemieniu, uczestniczyła Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz radni Sejmiku – Stanisław Baczyński i Agnieszka Biegun.

Cieszę się, że spotykamy się po raz kolejny i inaugurujemy tegoroczną edycję marszałkowskiego konkursu „Inicjatywa sołecka”. Naszym celem jest zrównoważony rozwój województwa, także tych najmniejszych gmin i sołectw. Te pieniądze są zawsze świetnie wykorzystane, dzięki nim realizujemy zadania, które wskazali sami mieszkańcy, co jest największą wartością tego konkursu”

mówiła Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Kwota przeznaczona dla gmin z powiatów żywieckiego, bielskiego i cieszyńskiego z budżetu województwa śląskiego to ponad 702 tys. zł. Łącznie dofinansowano 22 zadania w 16 gminach z tych powiatów.

Dzięki wsparciu uda się zrealizować m.in. budowy i remonty placów zabaw, wyposażenie dla świetlic, zagospodarowanie terenów turystycznych, wykonanie monitoringu, budowę wiat przystankowych.

W ramach konkursu w skali regionu wpłynęło 215 wniosków o udzielenie pomocy finansowej na kwotę 5,4 mln zł. Pomoc finansowa w formie dotacji celowej została udzielona na realizację 113 zadań na łączną kwotę prawie 2,9 mln zł.

Warto przypomnieć, że dotychczas z budżetu Województwa Śląskiego na zadania realizowane w ramach konkursu „Inicjatywa sołecka” w latach 2018-2020 przeznaczono środki finansowe w wysokości 10,8 mln zł.

Dzięki otrzymanej pomocy finansowej gminy mogą realizować zadania, które służą mieszkańcom i podnoszą atrakcyjność obszarów wiejskich w województwie.

 

materiał prasowy


Komentarze