Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
21 °C
AAA

59. Tydzień Kultury Beskidzkiej - program estrady szczyrkowskiej

Skocz w Beskidy
Szczyrk
TAGI 59. tydzień kultury beskidzkiej, tydzien kultury beskidzkiej w szczyrku, wydarzenia w Szczyrku, koncerty w szczyrku
Już za 3 dni rozpocznie się wielkie góralskie święto – 59. Tʏᴅᴢɪᴇń Kᴜʟᴛᴜʀʏ Bᴇꜱᴋɪᴅᴢᴋɪᴇᴊ, który opanuje Beskidy i okolice.

Do południa w godz. 11:00-13:00 można wybrać się w Szczyrku na plac św. Jakuba, gdzie codziennie odbywać się będą koncerty kapel polskich i zagranicznych. Na placu podczas trwania TKB pojawią się również rękodzielnicy, którzy wezmą udział w Jarmarku Twórczości Ludowej.

Główną atrakcją imprezy będą wieczorne, kilkugodzinne koncerty licznych zespołów folklorystycznych z Polski i świata, odbywające się przez 9 dni w amfiteatrze Skalite. Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.

W pierwszą niedzielę festiwalu, 31 lipca o godz. 15:00, przez miasto przejdzie barwny korowód zespołów uczestniczących w TKB.

UWAGA! W tym dniu w godz. 15:00-16:15 zamknięta zostanie droga w Szczyrku na odcinku od ośrodka Beskidek, ul. Górska, do skrzyżowania ul. Górskiej z ul. Beskidzką i dalej ul. Beskidzką do amfiteatru Skalite.

Od niedawna w budynku trybun amfiteatru funkcjonuje Muzeum Górskie, poświęcone historii narciarstwa i turystyki w Beskidach. Przy okazji TKB, warto odwiedzić i to miejsce.

Tegoroczny program estrady w Szczyrku obfituje również w imprezy towarzyszące, wśród których są m.in. wystawa instrumentów ludowych oraz warsztaty artystyczne i koncert zespołu Forteca w BeskidartS, sobotnie wycieczki w góry spod Informacji Turystycznej z przewodnikiem-góralem czy Memoriał Olimpijczyków w skokach narciarskich na kompleksie skoczni Skalite, zlokalizowanym w najbliższym sąsiedztwie amfiteatru.

TKB 2022 PROGRAM – SZCZYRK

30 lipca sobota, godz. 17:00
AMFITEATR SKALITE
MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
ZBYRCOK z Juszczyna
KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej
BESTWINA z Bestwiny
WIERCHY z Milówki
ETNOS ze Skopje – MACEDONIA PÓŁNOCNA

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – MAŁY KONIAKÓW
11.30-12.00 – MAŁA ZIEMIA BESKIDZKA
12.00-12.30 – MACEDONIA
12.30-13.00 – MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku

31 lipca niedziela, godz. 17:00
AMFITEATR SKALITE
DOLINA MSZANKI z Mszany Górnej
OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
BESKID z Bielska-Białej
WISŁA z Wisły
MAGURZANIE z Łodygowic
SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
ZEMPLÍN z Michalovic – SŁOWACJA

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – SOKOŁOWIANIE
11.30-12.00 – SŁOWACJA
12.00-12.30 – HISZPANIA – KRAJ BASKÓW
12.30-13.00 – OLDRZYCHOWICE

godz. 15.00
KOROWÓD ZESPOŁÓW (ul. Górska, ul. Beskidzka, do amfiteatru Skalite)
MACEDONIA
KOLUMBIA
OLDRZYCHOWICE
SOKOŁOWIANIE
HISZPANIA – KRAJ BASKÓW
SŁOWACJA
BUŁGARIA
DOLINA MSZANKI
REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA

1 sierpnia poniedziałek, godz. 18:00
AMFITEATR SKALITE
DOLINA DUNAJCA z Nowego Sącza
ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej
REGLE z Poronina
PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
DANCO z Yopalu – KOLUMBIA

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
11.30-12.00 – WATRA
12.00-12.30 – REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA
12.30-13.00 – REGLE

2 sierpnia wtorek, godz. 18:00
AMFITEATR SKALITE
KOZIANIE z Kóz
HOP CUP z Zakopanego
ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
LIPOWIANIE z Lipowej
TOPOLI z Topoli – BUŁGARIA

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – BIEROWIANIE
11.30-12.00 – PRZYSZOWIANIE
12.00-12.30 – BUŁGARIA
12.30-13.00 – HOP CUP

3 sierpnia środa, godz. 18:00
AMFITEATR SKALITE
JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
SKALNI z Krakowa
ROMANKA z Sopotni Małej
WILAMOWICE z Wilamowic
KUD LAZAR HREBELJANOVIĆ z Belgradu – SERBIA

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – DUDOSKI
11.30-12.00 – SKALNI
12.00-12.30 – JAKUBKOWIANIE
12.30-13.00 – SERBIA

4 sierpnia czwartek, godz. 18:00
AMFITEATR SKALITE
KOTLINA z Osieka
DOLANIE z Gilowic
SZCZYRZYCANIE ze Szczyrzyca
ŻYWCZANIE z Żywca
NÓGRÁD z Salgótarján – WĘGRY

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku 
11.30-12.00 – KOLUMBIA
12.00-12.30 – WĘGRY
12.30-13.00 – SZCZYRZYCANIE

5 sierpnia piątek, godz. 18:00
AMFITEATR SKALITE
HONAJ z Dursztyna
UKRAINA
ONDRASZEK ze Szczyrku
WARSZAWIANKA z Warszawy
ZEMPLÍN z Michalovic – SŁOWACJA

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – UKRAINA
11.30-12.00 – WARSZAWIANKA
12.00-12.30 – SŁOWACJA
12.30-13.00 – HONAJ

6 sierpnia sobota, godz. 17:00 
AMFITEATR SKALITE
OLŠAVA z Uherskiego Brodu – CZECHY
BAWTUQUINHAS & BAIYIAMBAS z Cidade Velha – REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA
MAŁA ISTEBNA z Istebnej
ANDRYCHÓW z Andrychowa
BRENNA z Brennej
PILSKO z Żywca
KLIMCZOK ze Szczyrku

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – JAWORZE
11.30-12.00 – PORĄBCZANIE
12.00-12.30 – DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA
12.30-13.00 – MŁODY ONDRASZEK ZE SZCZYRKU 

7 sierpnia niedziela, godz. 17:00
AMFITEATR SKALITE
CZANTORIA z Ustronia
HULAJNIKI z Milówki
SILESIANIE z Katowic
VARAŽDIN z Varaždina – CHORWACJA
ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
GOIZALDI z Donostii-San Sebastián – HISZPANIA/KRAJ BASKÓW

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – MARKOWIANIE
11.30-12.00 – MŁODY ONDRASZEK ZE SZCZYRKU 
12.00-12.30 – SILESIANIE
12.30-13.00 – CHORWACJA