Reprezentacja Polski: kogo powołał Paulo Sousa?

Ccsdds

Redakcja

28 września, 2021

Paulo Sousa ogłosił listę powołanych na najbliższe mecze eliminacyjne przeciwko Albanii oraz San Marino. Selekcjoner polskiej reprezentacji po raz kolejny zaskoczył kilkoma powołaniami. Do kadry wrócił Łukasz Fabiański, który wystąpi w pożegnalnym meczu z San Marino.

Już w październiku reprezentację Polski czekają dwa, kolejne mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Mecz z San Marino można uznać za formalność, jednak starcie z Albanią będzie miało olbrzymi wpływ na nasze miejsce w grupie.

Paulo Sousa zaskoczył kilkoma powołaniami. W kadrze znalazło się miejsce dla Łukasza Fabiańskiego, który w meczu z San Marino oficjalnie pożegna się z reprezentacją Polski. „Fabian” już jakiś czas temu zapowiedział zakończenie reprezentacyjnej przygody, jednak teraz zostanie z honorami pożegnany na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

Ogromnym zaskoczeniem jest brak powołania dla Sebastiana Szymańskiego. Polski zawodnik z powodzeniem występuje w Dynamie Moskwa i jego obecność w kadrze wydawała się pewna. Wśród kibiców utworzyła się niemała burza i kontrowersje wobec selekcjonera, jednak najprawdopodobniej pomocnik zmaga się z niewielką kontuzją, która eliminuje go z przyjazdu na kadrę.

 Inną niespodzianką jest powołanie dla Przemysława Płachety, który w tym sezonie nie zagrał ani jednej minuty. Pomocnik zmagał się z kontuzją oraz zakażeniem koronawirusem i jego forma jest olbrzymim znakiem zapytania. Mimo to Paulo Sousa ma wobec niego pełne zaufanie i znalazł mu miejsce w swojej drużynie.

Do drużyny powrócił także Robert Gumny, który ostatnio ma stałe miejsce w zespole Unionu Berlin i dzięki temu wywalczył miejsce reprezentacji. Powrót zalicza również Arkadiusz Reca, który powraca do pełni sił po kontuzji stawu kolanowego. Defensor może być ważnym ogniwem w drużynie Sousy. Na prawym wahadle Portugalczyk wciąż nie znalazł odpowiedniego rozwiązania i kolejna alternatywa w postaci Arkadiusza Recy może być bardzo pomocna. Powołanie po kontuzji otrzymał również Mateusz Klich. 

Podobnie jak miesiąc temu powołanie otrzymał Nicola Zalewski, który zaliczył w meczu z San Marino debiut w barwach reprezentacji Polski. Niewykluczone, że gracz Romy również pojawi się na murawie  w meczu z San Marińczykami lub nawet otrzyma szansę gry z Albanią. Dzięki trzem rozegranym meczom Zalewski będzie „zaklepany” przez polską reprezentację i nie będzie miał możliwości potencjalnej gry w reprezentacji Włoch.

Siłą zespołu będzie oczywiście Robert Lewandowski, który niedawno odebrał Złotego Buta. Atak dopełniają Krzysztof Piątek, Karol Świderski oraz Adam Buksa. 

Bukmacherzy w mecz Polski z San Marino pewnie stawiają na reprezentację Polski i kurs na wygraną naszej drużyny wynosi symboliczne 1.01. Piłkarze podczas pierwszej części zgrupowania będą mogli skupić się na grze w karty i coraz bardziej popularnego pokera Texas Holdem

Inna sytuacja ma się w drugim meczu w Tiranie, gdzie nasi zawodnicy będą zaciekle walczyć o bardzo ważny komplet punktów, który być może będzie znaczący w kontekście zajęcia któregoś z dwóch pierwszych miejsc w grupie. Kurs na zwycięstwo Polski to 1.90, przez co nasi zawodnicy są uważani za nieznacznych faworytów.  

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.9µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3