Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
28 °C
AAA

Zatrzymano mieszkankę Częstochowy skazaną za przestępstwo seksualne!

Wiadomości
Przez ponad rok poszukiwana była 25-letnia mieszkanka Częstochowy, skazana za przestępstwo seksualne, oszustwo, groźby karalne i przestępstwa narkotykowe. Kobieta, za którą wystawiono dwa Europejskie Nakazy Aresztowania (ENA), została zatrzymana w Niemczech.

Kobieta trafiła już do polskiego zakładu karnego, gdzie ma do odbycia karę dwóch i pół roku więzienia.

Jak podała w piątek częstochowska komenda, policjanci z tamtejszego wydziału kryminalnego od ponad roku poszukiwali 25-latki. Kiedy ustalili, że kobieta ukrywa się w Holandii, wystawiono za nią dwa ENA - na ich mocy ścigana była na terenie całej Unii Europejskiej.

Rzeczniczka częstochowskiej policji podkom. Sabina Chyra-Giereś powiedziała PAP, że kobieta zniknęła po wydaniu wyroku skazującego ją na karę łączną dwóch i pół roku więzienia, uciekła przed pójściem do zakładu karnego.

Jak wyjaśniła, ENA wydano za najpoważniejsze przestępstwa, w tym seksualne - kobietę ścigano też listami gończymi na terenie Polski za inne czyny. Policja nie podaje szczegółów. "Tego nie możemy ujawnić, to zbyt delikatna sprawa" - zaznaczyła Chyra-Giereś.

25-latka wpadła w ręce policjantów z Niemiec pod koniec października podczas podróży do Polski. W ubiegłym tygodniu została przekazana stronie polskiej, trafiła do zakładu karnego.

(PAP)