Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Zapisy na Mistrzostwa Śląska w siatkonodze!

#Regionalna piłka
Siatkonoga to nietypowy sport, który uwielbiają profesjonalni piłkarze. Pozwala im ona na odpowiedni rozwój. ŚZPN patronuje Mistrzostwom Śląska, które rozegrane zostaną 6 stycznia.

Mistrzostwa Śląska, pod patronatem Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej i Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój zostaną rozegrany 6 stycznia w goczałkowickiej hali sportowej „Goczuś”, przy ulicy Wisławy Szymborskiej 1. W turnieju zagrają maksymalnie 30 par, a termin zapisów – telefonicznie pod numerem 691-138-386 – kończy się 23 grudnia. Uwaga. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystko zaczęło się 29 grudnia 2012 roku, bo wtedy Michał Puchała zorganizował pierwszy goczałkowicki turniej siatkonogi, w którym zwycięzcami okazali się Marcin Molek i Damian Galeja. Od 2016 roku – piłkarska zabawa kończąca stary rok – zyskała już oficjalną rangę Mistrzostw Śląska. Z roku na rok rósł też jej prestiż o czym świadczą nazwiska zwycięzców: Mariusz Zganiacz i Robert Tkocz, Krzysztof Markowski i Sebastian Dudek, czy Krzysztof Kozik i Damian Fabisiak, którzy triumfowali rok temu. Kto znajdzie się na tej liści 6 stycznia?

A oto harmonogram turnieju i system gry:
8.25–8.55: Weryfikacja - losowanie i rozgrzewka na arenie turniejowej,
8.55–9.00: Oficjalne przywitanie, omówienie przepisów i zasad,
9.05–12.00: I runda,
12.00–12.30: Przerwa,
12.30–13.30: II runda – system pucharowy,
13.30–13.45: Przerwa,
13.45–14.30: III runda – finał,
14.30: Zakończenie zawodów z podsumowaniem i wręczeniem nagród.

I runda – to podział zespołów w wyniku losowania na trzy grupy po 9-10 drużyn. Każda ekipa w grupie rozegra po 8/9 spotkań (mecz trwa 8 lub 9 minut) w systemie gry każdy z każdym. Każda grupa ma do dyspozycji 2 boiska zatem 4 zespoły rywalizują, a 5 lub 6 odpoczywają w danej serii. W pierwszej rundzie za zwycięstwo przyznawane są 3 punkty, za remis punktów 1, za przegraną 0 punktów. Po zakończeniu zmagań ustala się kolejność w zależności od ilości zdobytych punków. 8 najlepszych zespołów awansuje do kolejnej rundy. Drużyny z miejsc 9 i 10 odpadają z dalszej rywalizacji. W przypadku tej samej liczby punktów, o kolejności decyduje: bezpośredni mecz/ bilans małych punktów/ ilość zdobytych małych punktów.

II runda – to rywalizacja w systemie pucharowym. Zespoły z miejsc 1 losują przeciwników z miejsc 8. Analogicznie miejsca 2 zmierzą się z ekipami z 7 pozycji. Drużyny z miejsc 3 skonfrontują się z 6 natomiast ekipy z miejsc 4 zmierzą się z 5. Spotkania w tej rundzie trwają 2x po 5 minut z 3 minutową przerwą pomiędzy połowami. Awans do kolejnej rundy uzyska zespół, który wygra rywalizację. W Przypadku remisu, rozgrywany jest dodatkowy, tzw „złoty punkt”, który zdecyduję o zwycięstwie. W następnym etapie pozostanie 12 zespołów, które w wyniku losowania stworzy 6 par. Rywalizacja wyłoni 6 najlepszych zespołów, które w drodze kolejnego losowania stworzy 3 pary. Finalnie po tej fazie turnieju pozostaną 3 najlepsze ekipy.

III runda – to rywalizacja 3 najlepszych drużyn w systemie gry każdy z każdym. Ekipa z najlepszym bilansem rundy pucharowej zdobędzie prawo do rozstawienia w rundzie finałowej. Mecze w tej fazie trwają 8 minut. W Przypadku tej samej liczby punktów, o kolejności decyduje bilans małych punktów/ ilość zdobytych małych punktów/ liczba punktów w całym turnieju/ bilans małych punktów w całym turnieju/ ilość zdobytych małych punktów w całym turnieju.

Każdy zespół rozegra minimum 72 minuty (I runda)/ I faza drugiej rundy – 82 minuty/ II faza drugiej rundy – 92 minuty/ III faza drugiej rundy – 102 minuty/ III runda – 126 minut gry.

informacja prasowa


Komentarze