Zapisy na Mistrzostwa Śląska w siatkonodze!

Mistrzostwa Śląska, pod patronatem Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej i Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój zostaną rozegrany 6 stycznia w goczałkowickiej hali sportowej „Goczuś”, przy ulicy Wisławy Szymborskiej 1. W turnieju zagrają maksymalnie 30 par, a termin zapisów – telefonicznie pod numerem 691-138-386 – kończy się 23 grudnia. Uwaga. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Wszystko zaczęło się 29 grudnia 2012 roku, bo wtedy Michał Puchała zorganizował pierwszy goczałkowicki turniej siatkonogi, w którym zwycięzcami okazali się Marcin Molek i Damian Galeja. Od 2016 roku – piłkarska zabawa kończąca stary rok – zyskała już oficjalną rangę Mistrzostw Śląska. Z roku na rok rósł też jej prestiż o czym świadczą nazwiska zwycięzców: Mariusz Zganiacz i Robert Tkocz, Krzysztof Markowski i Sebastian Dudek, czy Krzysztof Kozik i Damian Fabisiak, którzy triumfowali rok temu. Kto znajdzie się na tej liści 6 stycznia?
A oto harmonogram turnieju i system gry:
8.25–8.55: Weryfikacja - losowanie i rozgrzewka na arenie turniejowej,
8.55–9.00: Oficjalne przywitanie, omówienie przepisów i zasad,
9.05–12.00: I runda,
12.00–12.30: Przerwa,
12.30–13.30: II runda – system pucharowy,
13.30–13.45: Przerwa,
13.45–14.30: III runda – finał,
14.30: Zakończenie zawodów z podsumowaniem i wręczeniem nagród.
I runda – to podział zespołów w wyniku losowania na trzy grupy po 9-10 drużyn. Każda ekipa w grupie rozegra po 8/9 spotkań (mecz trwa 8 lub 9 minut) w systemie gry każdy z każdym. Każda grupa ma do dyspozycji 2 boiska zatem 4 zespoły rywalizują, a 5 lub 6 odpoczywają w danej serii. W pierwszej rundzie za zwycięstwo przyznawane są 3 punkty, za remis punktów 1, za przegraną 0 punktów. Po zakończeniu zmagań ustala się kolejność w zależności od ilości zdobytych punków. 8 najlepszych zespołów awansuje do kolejnej rundy. Drużyny z miejsc 9 i 10 odpadają z dalszej rywalizacji. W przypadku tej samej liczby punktów, o kolejności decyduje: bezpośredni mecz/ bilans małych punktów/ ilość zdobytych małych punktów.
II runda – to rywalizacja w systemie pucharowym. Zespoły z miejsc 1 losują przeciwników z miejsc 8. Analogicznie miejsca 2 zmierzą się z ekipami z 7 pozycji. Drużyny z miejsc 3 skonfrontują się z 6 natomiast ekipy z miejsc 4 zmierzą się z 5. Spotkania w tej rundzie trwają 2x po 5 minut z 3 minutową przerwą pomiędzy połowami. Awans do kolejnej rundy uzyska zespół, który wygra rywalizację. W Przypadku remisu, rozgrywany jest dodatkowy, tzw „złoty punkt”, który zdecyduję o zwycięstwie. W następnym etapie pozostanie 12 zespołów, które w wyniku losowania stworzy 6 par. Rywalizacja wyłoni 6 najlepszych zespołów, które w drodze kolejnego losowania stworzy 3 pary. Finalnie po tej fazie turnieju pozostaną 3 najlepsze ekipy.
III runda – to rywalizacja 3 najlepszych drużyn w systemie gry każdy z każdym. Ekipa z najlepszym bilansem rundy pucharowej zdobędzie prawo do rozstawienia w rundzie finałowej. Mecze w tej fazie trwają 8 minut. W Przypadku tej samej liczby punktów, o kolejności decyduje bilans małych punktów/ ilość zdobytych małych punktów/ liczba punktów w całym turnieju/ bilans małych punktów w całym turnieju/ ilość zdobytych małych punktów w całym turnieju.
Każdy zespół rozegra minimum 72 minuty (I runda)/ I faza drugiej rundy – 82 minuty/ II faza drugiej rundy – 92 minuty/ III faza drugiej rundy – 102 minuty/ III runda – 126 minut gry.
informacja prasowa