Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

W czwartek rusza budowa nowego stadionu GieKSy Katowice

#Regionalna piłka
fot. UM Katowice
Kibicie GieKSy Katowice wreszcie się doczekali. W najbliższy czwartek (14 października) nastąpi symboliczne wbicie pierwszej łopaty w miejscu, gdzie ma powstać nowy stadion katowickiego klubu.

O budowie nowego stadionu piłkarskiego wraz z infrastrukturą mówiono od kilku lat. Obecny stadion GKS-u Katowice, który znajduje się przy ul. Bukowej, przypomina już bardziej sportowy skansen. W 2019 roku powstał projekt. W tym roku zakończono przetarg na tę inwestycję. Wygrało konsorcjum NDI SA Lider, które jako jedyne zmieściło się w limicie ustalonym przez UM Katowice (230 milionów złotych brutto). Ostatecznie firma z Sopotu wyceniła prace na blisko 205,3 miliona złotych brutto. Inny podmiot, który brał udział w przetargu zgłosił protest, jednak został on oddalony.

W czwartek 14 października nastąpi uroczyste wbicie pierwszej łopaty na placu budowy. W uroczystości udział wezmą m.in. Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice, Małgorzata Winiarek-Gajewska – Prezes Zarządu Grupy NDI oraz Piotr Koszecki – Prezes Stowarzyszenia Kibiców "SK 1964".

Nowy stadion GKS-u Katowice powstanie przy ulicy Upadowej na Załęskiej Hałdzie (przy zjeździe z autostrady A4). Powstanie obiekt z trybunami, które pomieszczą blisko 15 tysięcy kibiców. Ponadto zbudowane zostaną: hala sportowa na 2792 kibiców oraz boiska treningowe. Koniec prac przewidziano na drugą połowę 2024 roku. 


Komentarze