Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Startują rozgrywki IV ligi i Klasy Okręgowej!

#Regionalna piłka
W IV lidze zagrają 34 drużyny podzielone na dwie grupy po 17 zespołów każda, zgodnie z terminarzem opublikowanym po poniedziałkowym losowaniu. Dodajmy, że na podstawie wniosku klubów Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę dotyczącą wieku młodzieżowca. W każdej drużynie będzie musiało grać dwóch młodzieżowców, ale jeden z nich będzie mógł być z rocznika 1999 lub młodszy, a drugi musi być z rocznika 2000 lub młodszy.

Najlepsze drużyny w grupach I i II rozegrają mecze barażowe o awans do III ligi. Spadną zespoły z miejsc: 15, 16 i 17 oraz - w przypadku gdy z III ligi nie spadnie żaden z zespołów Śląskiego Związku Piłki Nożnej, drużyny z miejsc 14 rozegrają baraże o utrzymanie.

W klasach okręgowych każda grupa, podzielona została na dwie podgrupy. O ich składach decydują Podokręgi. W każdej podgrupie w pierwszej rundzie zespoły w systemie każdy z każdym rozegrają mecz i rewanż. W drugiej rundzie cztery najlepsze zespoły z każdej podgrupy zmierzą się w grupie mistrzowskiej bez zaliczenia punktów z I rundy.

Po 8 drużyn w 6 grupach - zgodnie z podziałem terytorialnym Podokręgów: Bytom-Zabrze, Częstochowa-Lubliniec, Katowice-Sosnowiec, Racibórz-Rybnik, Bielsko-Biała-Tychy i Skoczów-Żywiec, systemem każdy z każdym - mecz i rewanż - będzie rywalizować o awans. Pozostałe drużyny w 6 grupach (jak wyżej) zagrają o utrzymanie z drużynami, którymi nie spotkały się w pierwszej rundzie, z której punkty zostaną zachowane.

W grupie Bytom-Zabrze spadną 4 ostatnie drużyny, w grupie Częstochowa-Lubliniec 6, w grupie Racibórz-Rybnik 5, w grupie Katowice-Sosnowiec 7, w grupie Bielsko-Biała-Tychy 4 i w grupie Skoczów-Żywiec 4. Liczba spadkowiczów może ulec zmianie w zależności od liczby spadkowiczów z wyższych klas.

W sezonie 2021/2022 każda grupa w IV lidze oraz Klasie Okręgowej liczyć będzie 16 drużyn.

Zarząd postanowił także anulować kary dyskwalifikacji określone liczbą meczów za czerwone kartki dla zawodników oraz osób funkcyjnych, które nie zostały wykonane w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020. Natomiast żółte kartki - czwarta, ósma, dwunasta itd. - należy wykupić zgodnie z regulaminem kar.

fot. PAP

Źródło: slzpn.pl