Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Śląscy szachiści niezadowoleni z funkcjonowania Polskiego Związku Szachowego

Wiadomości
TAGIszachy
Niekomfortowa sytuacja w polskim środowisku szachowym. Działacze z województwa śląskiego przeciwstawiają się Polskiemu Związkowi Szachowemu.

Konflikt powstał między szachistami ze Śląska, a warszawską centralą. 

Śląscy działacze szachowi zarzucają Polskiemu Związkowi Szachowemu szereg nieprawidłowości i domagają się uznania. Zarzuty są mocne i, jak słyszymy, ta niekomfortowa sytuacja wynika z zazdrości, jaką centrala w Warszawie żywi do działaczy z Katowic - podaje Onet.

Przedstawiciele woj. śląskiego podkreślają, że to z południa Polski do centrali wpływają największe korzyści finansowe, kulturalne czy sportowe. Zarzucają Polskiemu Związkowi Szachowemu umniejszanie w osiągnięciach i brak pomocy w reklamowaniu organizowanych wydarzeń. Szachiści ze Śląska twierdzą, że centrala jest zazdrosna: To walka polityczna, która jest bez sensu. Powód takiego zachowania? Chyba chodzi o zazdrość - powiedział Andrzej Matusiak (były prezes PZSzach) w rozmowie z Onetem. 

Szachy w Polsce są coraz bardziej popularną dyscypliną. Wszystko za sprawą Jana-Krzysztofa Dudy, który zdobył Puchar Świata. 

Prezes PZSzach, Jarosław Jedynak zarzuty szachistów ze Śląska również postanowił skomentować: Doceniam pracę działaczy na Śląsku, ale inni też wykonują doskonałą pracę - podsumował w rozmowie z Onetem.


Komentarze