Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Ruszają rozgrywki o ePuchar Polski - online zagramy w FIFA 21 pod okiem PZPN

#Regionalna piłka
TAGIPZPN
Polski Związek Piłki Nożnej ma przyjemność ogłosić organizację wirtualnych rozgrywek o Puchar Polski. W dwóch turniejach w FIFA 21 oraz eFootball PES 2021 będą mogły wziąć udział wszystkie kluby piłkarskie w Polsce, które są zarejestrowane w strukturach PZPN. Drużyny powalczą o pierwszy ePuchar Polski, a zwycięzcy zostaną zaproszeni do udziału w zamkniętych kwalifikacjach, które wyłonią reprezentantów w Polski w eFutbolu.

Rozgrywki o ePuchar Polski to równoległa rywalizacja w dwóch piłkarskich grach - FIFA 21 wydanej przez Electronic Arts oraz eFootball PES 2021 wydanej przez Konami.

Rywalizujące kluby mogą podjąć wyzwanie w jednej lub obu grach. Sam turniej dedykowany jest wszystkim drużynom piłkarskim w Polsce, począwszy od Ekstraklasy po niższe klasy rozgrywkowe. Do wzięcia udziału organizatorzy zapraszają również drużyny z Centralnej Ligi Juniorów, lig kobiecych, futsalu oraz beach soccera.

W celu promocji aspektu drużynowego zespoły będą składały się z dwóch zawodników, a w rozgrywkach zagrają wyłącznie gracze bezpośrednio wskazani przez klub.

Udział w ePucharze Polski to szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności wśród społeczności esportowej, a także, w przypadku dobrych wyników, dodatkowy powód do dumy dla kibiców. Zwycięzcy rozgrywek zostaną zaproszeni do udziału w zamkniętych kwalifikacjach, które wyłonią reprezentantów w Polski w eFutbolu.

W przyszłym roku obie reprezentacje powalczą o grę na mistrzostwa Europy UEFA eEURO 2021 oraz mistrzostwa świata FIFA eNations Cup.

Turniej FIFA 21 odbędzie się w trybie FIFA Ultimate Team z korzystaniem wyłącznie z polskich kart, a pojedynki będą rozgrywane w formacie 2x 1vs1. Turniej PES 2021 odbędzie się w trybie Co-Op Online, korzystając wyłącznie z reprezentacji Polski, a mecze będą rozgrywane w formacie 2x 2v2. Drużyny zostaną rozlosowane do drabinek pucharowych, a pojedynki będą odbywały się w systemie dwumeczu.

Rozgrywki ePucharu Polski zostaną rozegrane w dwóch etapach:

· etap regionalny przeznaczony dla klubów z niższych lig (4. liga, klasa okręgowa, klasa A, klasa B), a także z Centralnej Ligi Juniorów, lig kobiecych, futsalu oraz beach soccera.

· etap centralny dedykowany klubom PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. ligi, 2. ligi oraz 3. Ligi.

Najważniejsze daty:

· 11.12.2020 r. (do 23:59) - termin zgłoszeń dla klubów z etapu regionalnego;

· 14.12.2020 r. - 20.12.2020r. - etap regionalny ePucharu Polski;

· 28.12.2020 r. (do 23:59) - termin zgłoszeń dla z etapu centralnego;

· 04.01.2021 r. - 22.01.2021r. - etap centralny ePucharu Polski;

· 29-30.01.2021 r. - finały ePucharu Polski;

PZPN eFutbol to projekt wspierający rozwój piłki nożnej i utrzymujący zainteresowanie tą dyscypliną wśród fanów gier komputerowych i konsolowych. W gry piłkarskie z serii FIFA oraz PES grają codziennie tysiące młodych ludzi w Polsce, których organizatorzy zapraszają do aktywności fizycznej i tworzenia społeczności piłkarskiej w naszym kraju.

Więcej szczegółów dotyczących rozgrywek można znaleźć na kanałach Łączy nas eFutbol w mediach społecznościowych, a także na portalu LaczyNasPilka.pl.

Źródło informacji: PZPN