Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
18 °C
AAA

Ruch Chorzów z awansem do II Ligi!

#Regionalna piłka
Po czterech latach oczekiwań, Ruch Chorzów wreszcie wygrywa ligę i wraca powoli na szczyt. Niebiescy po dzisiejszej wygranej z rezerwami Miedzi Legnica mogą świętować awans do II Ligi, mimo że do końca sezonu zostały jeszcze trzy kolejki.

Po sezonie 2016/2017 Ruch Chorzów spadł z Ekstraklasy. Wtedy wydawało się, że wszystko runęło. Kolejne dwa spadki z rzędu, problemy finansowe, w koncu widmo bankructwa. Jednak legenda nie upadła. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że feniks powoli powstaje z popiołów.

W meczu 35. kolejki III ligi, grupy III Ruch Chorzów pokonał Miedź II Legnicę 4:0, po bramkach Foszmańczyka, Kulejewskiego oraz Wójtowicza i Siwka. Przed tym spotkaniem Niebiescy mieli 12 punktów przewagi nad drugą Polonią Bytom, która miała jeszcze czysto matematyczne szanse na wygranie ligi. Dlatego Ruch, aby cieszyć się już dzisiaj z awansu musiał zdobyć co najmniej punkt lub w przypadku przegranej liczyć na przegraną Polonii.

Ale chorzowianie woleli wziąć sprawę w swoje ręce i dać powód do radości kibicom, którzy dzisiaj przyszli na Cichą 6. Ruch Chorzów wreszcie zaczyna powrotną wędrówkę do Ekstraklasy. Fani drużyny liczą, że sezon 2023/2024 Ruch rozpocznie w Ekstraklasie.

Ale to nie koniec emocji. Do końca rywalizacji pozostały trzy kolejki. Ruch Chorzów po dzisiejszym meczu ma zdobytych 88 goli, zatem jest szansa, aby Niebiescy zakończyli ten sezon z wynikiem 100 goli zdobytych w 36 meczach.


Komentarze