Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Ruch Chorzów wraca do 1. Ligi!

#Regionalna piłka
screen TVP Sport
Stało się! 14-krotny mistrz Polski wraca na zaplecze Ekstraklasy. Po czterech latach Ruch Chorzów melduje się w 1. Lidze!

O problemach Ruchu Chorzów w ostatnich latach można napisać bardzo dużo. Coraz gorsza postawa sportowa, kryzys finansowy i groźba upadku... ale 14-krotnemu mistrzowi Polski udało się podnieść z kolan. Najpierw wywalczony awans do 2. ligi, a teraz świętuje powrót do 1. Ligi.

W finale baraży Niebiescy rozgromili u siebie Motor Lublin aż 4:0. Przeciwnicy nie mieli żadnych argumentów i nie wiedzieli w jaki sposób powstrzymać Ruch napędzany siłą dopingu ponad 9 tysięcy kibiców przy ul. Cichej.

Strzelanie rozpoczęło się bardzo szybko. Foszmańczyk nabił rękę rywala w polu karnym Motoru i wywalczył rzut karny. Jedenastkę wykorzystał odchodzący z Ruchu Mokrzycki. Drugi gol wpadł w 26. minucie. Szczepan wykorzystał błąd obrońców Motoru Lublin i strzelił pomiędzy nogami bramkarza rywali. W ten efektowny sposób rozpoczął swoje wielkie strzelanie w tym meczu. W 68. minucie Szczepan podwyższył wynik na 3:0. W 84. minucie Szczepan ponownie wykorzystał słabość przeciwników i ustalił wynik na 4:0.

Na początku drugiej połowy Rafał Król z Motoru Lublin nie wykorzystał rzutu karnego.