Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

Ruch Chorzów i Zagłębie Sosnowiec, czyli pojedynek na śmieszne filmiki

#Regionalna piłka
screen wideo
Takiej zapowiedzi meczu ligowego jeszcze nie było. Ruch Chorzów nagrał humorystyczny materiał o gorolach. Zagłębie Sosnowiec nie pozostał dłużny i nagrał swoją odpowiedź.

"Rozgrzewkę" przed szpilem rozpoczął 6 września Ruch Chorzów. Klub opublikował w mediach społecznościowych minutowy filmik zapowiadający mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Łukasz Moneta i Daniel Szczepan rozmawiają o nadchodzącym meczu i podczas rozmowy pada słowo "gorole". Wtedy do dyskusji włącza się Przemysław Szur, który dopytuje "Kto przyjedzie?". Koledzy odpowiadają mu "Gorole". Szur dalej dopytuje: "Gorole czyli kto".

- Po twojemu to chyba będzie.... obcy - śmieje się jeden z piłkarzy. Nie zabrakło też odniesienia do żartu, który mówi, że Sosnowiec to najdalej wysunięta na południe dzielnica Warszawy. - To święta wojna hanysów z gorolami - słyszymy w filmie, który kończy się zaproszeniem na mecz. 

Humorystyczny materiał doczekał się odpowiedzi Zagłębie Sosnowiec, który opublikował swój filmik. Na nim widzimy jak piłkarze podczas treningu podchodzą do tablicy i próbują przeczytać wypowiedzi po śląsku. - Musimy poznać język obcy - mówi trener. 

Kiedy piłkarze czytają śląsko godka, w tle leci muzyka przypominająca biesiadę śląską. "Muszymy dać na nich pozor?" Zagłębie to najlepszo gorolska drużyna jest" "Bydom wdupiać trowa" - słyszymy w filmie, który kończy się puentą: Obcy nie obcy i tak pokażemy klasę na boisku.