Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Pyrzowice: Przebudowa terminalu B kłopotem dla pasażerów [FOTO]. Mamy wizualizacje!

Wiadomości
Od środy pasażerowie korzystający z lotniska Katowice powinni spodziewać się utrudnień związanych z rozpoczynającą się przebudową terminalu pasażerskiego B. Roboty mają potrwać do połowy 2021r.

Dzięki inwestycji powierzchnia obiektu, obsługującego odloty do lotnisk w obrębie strefy Schengen, wzrośnie o 40 proc., a przepustowość całego portu zwiększy się z 6 do 8 mln pasażerów rocznie. Już od środy zostaną zamknięte wszystkie wejścia do terminalu B od strony parkingu. Wejście możliwe będzie tylko przez sąsiadujący z terminalem B terminal pasażerski A.

Wewnątrz terminalu B, w hali ogólnodostępnej, zamknięta zostanie wschodnia część pierwszego piętra; przestaną działać mieszczące się tam punkty gastronomiczne. Z użytku wyłączone zostanie też całe drugie piętro hali, ze znajdującym się tam tarasem widokowym.

Niestety pewnego dyskomfortu wynikającego z prowadzonych prac, nie będzie dało się uniknąć, za co przepraszam. Razem z wykonawcą będziemy robili wszystko, żeby go zminimalizować”

zapewnił Artur Tomasik, prezes GTL

Projekt przebudowy przygotowało Przedsiębiorstwo Spółdzielcze Budoprojekt w Katowicach. Koszt inwestycji to 77,4 mln zł netto.

Po zakończeniu inwestycji w terminalu B z 18 do 28 zwiększy się liczba stanowisk odprawy, z 6 do 8 liczba stanowisk kontroli bezpieczeństwa, a z 10 do 16 – liczba bramek do boardingu. Łączna powierzchnia terminali pasażerskich w Katowice Airport wzrośnie z 29 tys. m kw. do 34 tys. m kw. (PAP)